Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Ponad tysiąc nowych drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

Drzewka, które przy Rejtana posadzone zostały w ramach jesiennych nasadzeń
Nowe drzewa rosną już m.in. przy ul. Rejtana w Rzeszowie. (Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie)

Do końca listopada potrwa w Rzeszowie jesienne nasadzanie drzew. Pół tysiąca już posadzono, drugie tyle wkrótce trafi do ziemi.

Z przekazanych właśnie przez Urząd Miasta Rzeszowa informacji wynika, że rzezi, jaka wśród miejskiego drzewostanu dokonała się pod budowę Wisłokostrady, w tym roku nie uda się raczej odrobić. Wg. dokumentacji projektowej pod tę inwestycję wzdłuż Wisłoka wycięto prawie 1200 drzew.

Urzędnicy jednak, tak jak obiecali, starają się zniwelować straty i sadzić jak najwięcej. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, w 2023 roku w Rzeszowie pojawi się ponad tysiąc nowych drzew.

Nowe drzewa posadzone w 2023 roku w Rzeszowie
Nowe nasadzenia przy ul. Kustronia w Rzeszowie. (Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej)

Pół tysiąca nowych drzew już rośnie w Rzeszowie

– Część z nich została już posadzona w ramach tegorocznych zielonych inwestycji, takich jak np. budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej czy też mini parku przy Dębickiej. Rośnie już także dwieście jabłoni, które w październiku posadzone zostały przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit w ramach akcji Jabłonki Swawole – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Tej jesieni w Rzeszowie posadzono już blisko pół tysiąca kolejnych drzew i ponad półtora tysiąca krzewów. Podczas ostatniego, trwającego właśnie etapu, pracownicy zieleni sadzą drzewa duże. Takie, których pnie mają w obwodzie od 15 do 30 centymetrów. To m.in. popularne dęby, buki, brzozy, klony i lipy. Nie brakuje też mniej znanych gatunków, takich jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański.

Dużych drzew posadzonych będzie w Rzeszowie w tym roku prawie pięćset. Będą dawały cień m.in. w rejonie ul. Krogulskiego na Staromieściu oraz przy alei Rejtana i ulicach Podkarpackiej, Lubelskiej, Myśliwskiej i Krajobrazowej.

_____

ZOBACZ TEŻ:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin