REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Rewolucja w Rzeszowie. Na bulwarach będzie nowa knajpka i kawiarnia

Nad Wisłokiem w Rzeszowie trwa budowa niewielkiej knajpki.
Nad brzegiem Wisłoka, tuz obok rzeszowskiej zapory, trwa intensywne stawianie małej knajpki, co wzbudza zainteresowanie spacerowiczów. (Fot. Kinga Dereniowska)

Wzorem innych miast nad Wisłokiem w Rzeszowie powstają kawiarnia i knajpka. W końcu więc, podczas spaceru malowniczymi bulwarami, będzie można napić się kawki lub lemoniady. To dobra wiadomość. W końcu jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych rzeszowian.

– Intencją prezydenta Konrada Fijołka jest to, aby wprowadzać na tereny rekreacyjne jeszcze więcej atrakcji – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Po prawej stronie Wisłoka park, po lewej nowa ścieżka rowerowa

I wymienia, że bulwary zostały rozszerzone. Na prawym brzegu Wisłoka, między Mostem Zamkowym, a Mostem Karpackim, czyli zaporą, powstanie park. Na lewym brzegu za Mostem Lwowskim w kierunku północnym planowana jest z kolei nowa, kilometrowa ścieżka dla pieszych oraz rowerzystów z ławeczkami. Powstanie najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Urzędnicy wychodzą też naprzeciw potrzebom mieszkańców.

– Mieliśmy sporo sygnałów, aby na bulwarach rzeszowskich pojawiła się gastronomia – mów Artur Gernand.

Do tej pory na bulwarach przy Lisiej Górze działa lokal z małą plażą.

– Zgłosili się inni chętni, aby tworzyć takie miejsca. Zawarliśmy kolejne czasowe dzierżawy terenów z dwoma przedsiębiorcami – podaje przedstawiciel Kancelarii Prezydenta.

Plaża w centrum Rzeszowa?

Naprzeciwko Kwadratu Kultury, który stoi na terenie ogrodzonym blachą przez dewelopera, po drugiej stronie Wisłoka, rzut beretem pod zapory, już powstaje niewielka knajpka. Pracujący przy budowie mężczyzna powiedział nam, że zostanie otwarta za dwa tygodnie.

Z kolei koło sceny na bulwarach ma natomiast powstać kawiarnia z małą plażą.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin