Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Rzeszowianie oddali głosy. Chcą, aby pomnik został

Przez cały tydzień trwania akcji, otrzymaliśmy blisko 1400 ankiet dotyczących pomnika Walk Rewolucyjnych. (Fot. Grzegorz Król)

1397 głosów zostało oddanych w naszej akcji, w której pytaliśmy się rzeszowianki i rzeszowian o to, czy Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Według nich, powinien pozostać w krajobrazie Rzeszowa. Dziękujemy za każdy głos i każdą opinię na ten temat.

W niedzielę komisja złożona z kolegium redakcyjnego Super Nowości podliczyła kilkakrotnie kupony, które nasi Czytelnicy dostarczyli do naszej siedziby. Pytaliśmy, czy „Pani/Pan jest za pozostawieniem pomnika, czy za wybudzeniem”. Wyniki były miażdżące: 1352 głosy za zostawieniem pomnika w centrum Rzeszowa, 45 głosów za zburzeniem.

Pisowskie burzymurki, ręce precz od pomnika

Niektórzy postanowili do ankiety dołączyć kilka słów. Oto treść ostatnich już opinii.

„Protestuję przeciwko zburzeniu Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. Pomnik ten jest najbardziej kojarzony z moim miastem. Mimo że powstał w czasach słusznie minionych” – napisała Justyna, rzeszowianka od trzech pokoleń.

PRZECZYTAJ TEŻ: „To jakby zburzyć Pałac Kultury!” Rzeszowianie dzielą się opiniami o pomniku

„Dzięki za inicjatywę. Pomnik jest już częścią panoramy miasta, jego wizytówką. Trzeba tylko go odnowić. PiS – precz od Pomnika Walk Rewolucyjnych (…). Pomnik jest oryginalny i arcysympatyczny” – to słowa od rzeszowianina I pokolenia.

„Pisowskie burzymurki (…) ręce precz od pomnika. Byłem codziennym świadkiem jego budowy. Jest oryginalny i po prostu ładny. Znany jest w całej Europie, jeśli nie dalej” – pisze dziarski osiemdziesięciolatek, mieszaniec os. Zawisze.

Przypomnijmy, że temat wyburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie powrócił w związku z nakazem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Monument został ogrodzony wysokim płotem, ponieważ zagraża on życiu i zdrowi mieszkańców. O pomniku debatowano na sesji sejmiku woj. podkarpackiego. Potem swoje oświadczenia w debacie publicznej wydali: Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego, przewodniczący rzeszowskich  struktur PO, Marcin Deręgowski oraz inne stowarzyszenia narodowościowe.

W sieci pojawiła się też oddolna akcja internatów, prowadzona przez użytkowników „Nowy Wspaniały Rzeszów”, aby oddać głos w sprawie wyburzenia pomnika rzeszowianom. Inicjatywę postanowiła podjąć także redakcja „Super Nowości”, a odzew bardzo pozytywnie nas zaskoczył.

Za wszystkie głosy bardzo dziękujemy i zachęcamy do wysyłania do nas listów z opiniami, na inne ważne dla Czytelników tematami.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin