REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Gminy Świlcza i Sędziszów Młp. podpisały porozumienie. Wracają autobusy do Rzeszowa!

Po trzech miesiącach przerwy, do Czarnej Sędziszowskiej wraca komunikacja publiczna do Rzeszowa. (Fot. Paweł Galek)

Mamy bardzo dobre wiadomości dla pasażerów z Czarnej Sędziszowskiej, Krzywej i Będziemyśla. Po prawie trzech miesiącach przerwy do tych miejscowości wracają autobusy do Rzeszowa. Jest już nawet rozkład jazdy. Jest to efekt porozumienia, które w zakresie transportu publicznego zawarły gminy Świlcza i Sędziszów Małopolski.

Przypomnijmy, że 1 stycznia b.r. zniknęły połączenia PKS z Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla do Rzeszowa. Była to konsekwencja „wygaszenia” porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym w Ropczycach a związkiem gmin rzeszowskich.  Kiedy wydawało się, że mieszkańcy zostaną pozbawieni komunikacji publicznej już na stałe, niespodziewanie porozumienie w tej sprawie podpisały samorządy gmin Świlcza i Sędziszów Młp.

Połączeń z Czarnej Sędziszowskiej ma być jeszcze więcej

– Zdecydowaliśmy o przejęciu części zadań w zakresie transportu publicznego dla mieszkańców sąsiedniej gminy. Po raz kolejny zwyciężył rozsądek i zrozumienie potrzeb lokalnej społeczności. Od jutra wracają kursy autobusowe z Będziemyśla i Czarnej Sędziszowskiej do Rzeszowa. Gratuluję mieszkańcom i samorządowcom wytrwałości. Warto było – napisał w mediach społecznościowych Adam Dziedzic, wójt gminy Świlcza.

Wójt gminy Świlcza, Adam Dziedzic i wiceburmistrz Sędziszowa Młp., Piotr Kapusta, tuż po podpisaniu porozumienia w sprawie transportu publicznego. (Fot. Urząd Gminy Świlcza)

W efekcie sześć autobusów kursować będzie na trasach: Czarna Sędziszowska przez Krzywą i Bratkowice do Rzeszowa oraz z Będziemyśla przez Dąbrowę do Rzeszowa. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp. już pojawił się rozkład jazdy.

Jest dobrze, a ma być jeszcze lepiej, bo radny Dariusz Bednarz w TV Sędziszów Młp. oświadczył, że realne jest przywrócenie połączeń w Czarnej Sędziszowskiej do takiego zakresu, jaki był przez dekady do końca ub.r. Zaznaczył, że jest dobra wola ze strony gmin Świlcza i Sędziszów Młp., aby takie połączenia reaktywować 1 stycznia 2024 r. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin