REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Wiosenna akcja szczepienia lisów. Uważaj na te pojemniki!

Akcja szczepienia lisów prowadzona będzie w całym województwie podkarpackim. (Fot. pixabay)

Jak co roku, w okresie wiosennym rusza akcja szczepienia lisów. Na terenie całego Podkarpacia, w różnych miejscach, przy wykorzystaniu awionetek, prowadzone będą zrzuty specjalnych szczepionek, przypominających pokrojone mięso.

Szczepionki wykładane będą też ręcznie np. przy terenach zabudowanych, zwłaszcza miejskich. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii ostrzega jednak, że w środku tych specyfików znajdować się będzie plastikowa fiolka, zawierająca płynny środek przeciwko wściekliźnie.

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką, należy pamiętać, że przynęty dotykane przez ludzi nie będą przyjmowane przez lisy. Dlatego ich podnoszenie jest niewskazane. Dodatkowo, kiedy zupełnie przypadkowo dojdzie do kontaktu naszej skóry z tymi szczepionkami, należy natychmiast przemyć ją wodą z mydłem.

– W okresie trwania akcji szczepienia lisów, tj. 15-23 kwietnia br. oraz przez 14 dni po jej zakończeniu zalecamy trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych – apeluje dr. n.wet. Mirosław Welz, wojewódzki lekarz weterynarii na Podkarpaciu.

W środku przynęt znajdować się będzie plastikowa fiolka, zawierająca płynny środek przeciwko wściekliźnie. Dotykanie tych przynęt przez ludzi jest niewskazane!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin