Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Zabójstwo pod Jasłem. 20-latek zadał matce kilkanaście ciosów, ranił ojca i uciekł

Aresztowanie 20-latka podejrzanego o zabójstwo matki.
20-latek został doprowadzony do jasielskiej komendy, a następnie trafił do policyjnego aresztu. (Fot. archiwum policji)

Wbijał nóż w ciało matki kilkanaście razy. Ugodził nim też ojca, a potem uciekł. 20-latka ze Sławęcina koło Jasła przez wiele godzin poszukiwało ponad 100 policjantów. Teraz prokuratura ustala, dlaczego doszło to tej strasznej tragedii.

Do wstrząsających wydarzeń doszło w środę ok. godz. 14:30 w jednej z podkarpackich wsi. W domu w Sławęcinie koło Jasła policjanci znaleźli zakrwawione ciało kobiety, a obok rannego mężczyznę. Było to małżeństwo – 44-latka i 43-latek. Na miejsce zbrodni policję wezwał ich krewny.

Jak podaje nieoficjalnie Fakt „wszystko było unurzane we krwi”. Kobieta była martwa, a mężczyzna był w takim stanie, że został przewieziony do jasielskiego szpitala. Jego życiu nic nie zagraża. Został też przesłuchany przez policję tego samego dnia.

Policja publikuje wizerunek i postrzega

Ten, kto zrobił krzywdę małżeństwu uciekł. Policja zdecydowała się nawet na publikację wizerunku młodego mężczyzny. Podejrzany to 20-letni Jakub W., syn małżeństwa. Ostrzegano, że może być niebezpieczny.

– Jego wizerunek podaliśmy do publicznej wiadomości, ponieważ chcieliśmy przyspieszyć nasze działania. Każda osoba, która mogła zobaczyć tego mężczyznę, mogła dać znać i przekazać nam konkretne albo nawet szczątkowe informacje, które mogłyby nam pomóc w szybszym zatrzymaniu podejrzanego – wyjaśnia mł. asp. Daniel Lelko z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Ponad 100 policjantów na tropie zabójcy

W poszukiwaniach zabójcy ze Sławęcina brali udział policjanci, nie tylko z jasielskiej komendy, ale także funkcjonariusze z Rzeszowa, Przeworska, Krosna i Sanoka. Również strażacy z Jasła włączyli się w poszukiwania 20-latka.

– Zaangażowanych w akcję było ponad 100 policjantów – przekazał mł. asp. Daniel Lelko.

Jakuba W. złapano ok. godz. 22 w miejscowości Trzcinica.

– Był na przystanku autobusowym – poinformował policjant.

Mężczyzna w chwili zatrzymania zachowywał się spokojnie. Był trzeźwy. Kryminalni przewieźli go na jasielską komendę. Obecnie jest w areszcie. Pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków.

Czy była to spokojna rodzina?

Czy policja miała sygnały, że w domu w Sławęcinie dochodziło wcześniej do przemocy?

– Na ten moment udzielamy takich informacji – przekazał mł. asp. Daniel Lelko.

I po więcej szczegółów odesłał do Prokuratury Rejonowej w Jaśle, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Tak dowiedzieliśmy się, że w systemie prokuratury nie ma informacji, czy w domu, w którym doszło do tragedii dochodziło do znęcania bądź gróźb.

– Natomiast to, czy inne instytucje miały jakieś sygnały, będziemy ustalać na dalszym etapie – zapowiada prok. Grażyna Krzyżanowska z Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

Zabójstwo w Sławęcinie. Prokuratura zbiera dowody

Jakuba W. na razie nie przesłuchano. Nie przedstawiono mu też jeszcze żadnych zarzutów. Prokuratura ma na to 48 godzin od momentu zatrzymania.

– Wykonujemy dodatkowe czynności i nie wiemy, ile to potrwa – tłumaczy prok. Grażyna Krzyżanowska z Prokuratury Rejonowej w Jaśle. – Przed przesłuchaniem musimy zgromadzić niezbędny materiał dowodowy, który jest potrzeby. Jesteśmy na tym etapie – dodaje prokurator.

Sekcję zwłok matki 20-latka zaplanowano na piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. Czy zabito ją nożem?

– Wszystko na to wskazuje – podaje prokurator. Kobiecie zadano kilkanaście ciosów. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin