REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Do Łęcznej po pełną pulę. Stal Rzeszów nie zamierza ułatwiać zadania rywalom

Po akcji Patryka Warczaka Stal rozpoczęła strzelanie w jesiennym meczu z Górnikiem, który skończył się pewną wygraną rzeszowian 3-0. (Fot. Stal Rzeszów)

Po udanej rehabilitacji za lanie w Katowicach Stal Rzeszów chce pójść za ciosem i dopisać do swojego dorobku kolejne 3 pkt. Misja wydaje się jednak znacznie trudniejsza niż w poprzedniej kolejce z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, bo stalowcy stawią się na Lubelszczyźnie, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z Górnikiem Łęczna, czyli czwartą siłą rozgrywek. Gospodarze mają swój cel, jakim jest gra w barażach, więc biało-niebieskich czeka bardzo ciężka przeprawa.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

Jak zapewnia trener Stali, Marek Zub, po wygranej z drużyną z Niecieczy morale zespołu zostały odzyskane.

– Okres po porażce z GKS-em Katowice do meczu z Termaliką i samo to spotkanie, było jedną z ważniejszych wartości, jakie udało nam się w okresie naszej pracy wypracować. To zwycięstwo i sposób, w jaki zostało osiągnięte, jest bardzo cenną wartością, którą ten zespół obecnie posiada – zdradził szkoleniowiec „Żurawi”.

Rzeszowianie po odkupieniu win za pogrom na Śląsku staną w szranki z przeciwnikiem aspirującym do gry o Ekstraklasę. Rywalem biało-niebieskich będzie Górnik Łęczna, który ma ambitne plany powrotu do elity. Łęcznianie plasują się tuż za podium, jednak na dwie kolejki przed końcem sezonu nadal nie są pewni gry w barażach. Grono kandydatów do walki o najwyższą klasę rozgrywkową jest bowiem spore, a górnicy mają tylko 3 pkt przewagi nad dziewiątą w stawce Odrą Opole.

Opisując Górnika, warto podkreślić, że to najskuteczniejsza drużyna w lidze, jeśli chodzi o działania w defensywie. Górnik stracił 26 goli, wiosną zaś Maciej Gostomski, kapitan drużyny i prawdopodobnie najlepszy bramkarz w Fortuna 1. Lidze, wyciągał piłkę z siatki tylko 8 razy. Stal będzie więc musiała mocno napocić się w ofensywie, by skruszyć szczelny mur gospodarzy. Marek Zub jeszcze jesienią chwalił organizację gry w obronie rywali z Lubelszczyzny.

– Niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o grę Górnika Łęczna poza tym, że ma bardzo wyraźny cel, w związku z tym poziom determinacji tej drużyny w tym meczu będzie maksymalny. Natomiast biorąc pod uwagę naszą sytuację, w większym stopniu koncentruję się na tym, co my mamy do zrobienia, natomiast w mniejszym stopniu na tym, z kim gramy – mówi trener Zub, akcentując, iż jego team skupia się, jak w Łęcznej zaprezentować swoje walory.

Młodzieżowcy nadal w grze

Opiekun gości nie ukrywa również, iż ponownie można spodziewać się sporej liczby młodzieżowców w podstawowym składzie.

– Cały czas trzymam się określenia weryfikacji naszej kadry. Moim założeniem jest utrzymać ten poziom z ostatniego meczu, a z drugiej strony w pełni chciałbym wykorzystać pełnię możliwości związanej ze zmianami, aby w końcówce sezonu ci zawodnicy, którzy mają mniej występów, taką okazję otrzymali – zdradza nasz rozmówca, do którego dyspozycji wciąż nie będą zmagający się z kontuzjami Łukasz Góra oraz Milan Simcak. Do listy piłkarzy z urazami dołączył również Arsen Hrosu, który w meczu rezerw zerwał więzadło krzyżowe.

Stal żegna się z najlepszym strzelcem

Kibice Stali mogą ubolewać nad informacją, którą opublikował klub odnośnie do niewykupienia Adlera Da Silvy ze Slovana Bratysława. Szwajcarki napastnik z brazylijskimi korzeniami w bieżących rozgrywkach grał w ekipie z Hetmańskiej na zasadzie wypożyczenia ze słowackiego klubu. Stal do 15 maja miała podjąć decyzję, czy decyduje się aktywować klauzulę o wykupie napastnika ze słowackiego klubu.

– Dziękujemy Adlerowi za duży wkład w wyniki w obecnym sezonie, aczkolwiek zdecydowaliśmy się nie skorzystać z klauzuli wykupu – poinformował dyrektor sportowy biało-niebieskich, Jarosław Fojut.

25-letni snajper wystąpił w 16 meczach ligowych, podczas których 8 razy wpisywał się na listę strzelców.

GÓRNIK Łęczna – STAL Rzeszów

Sobota, godz. 20

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin