Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Nowy napastnik w Resovii

Gracjan Jaroch – nowy zawodnik Resovii (Fot. CWKS Resovia S.A.)

W niedzielę Resovia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie podejmie Zagłębie Sosnowiec. Na konfrontację z ostatnim zespołem zaplecza ekstraklasy trener Rafał Ulatowski będzie mógł desygnować do gry nowego napastnika – Gracjana Jarocha.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

Gracjan Jaroch związał się z klubem z ulicy Wyspiańskiego umową obowiązującą do końca bieżących rozgrywek z opcją przedłużenia. 25-letni napastnik jesienią pozostawał bez klubu. W poprzednim zaś sezonie reprezentował GKS Tychy i Skrę Częstochowa, gdzie w I lidze rozegrał 23 spotkania, i strzelił jedną bramkę. Jaroch jest wychowankiem Polonii Przemyśl. W swojej karierze zanotował 14 występów w PKO BP Ekstraklasie w barwach Warty Poznań.

– Pomysł ściągnięcia na testy Gracjana Jarocha pojawił się, kiedy wiedzieliśmy, że uraz Kelego (Ibe-Tori – red.) będzie dłuższy niż można się było tego spodziewać. W związku z tym szukaliśmy dynamicznego piłkarza o parametrach szybkościowych i dobrym starcie do piłki na tych pierwszych kilku metrach. Nadarzyła się możliwość skorzystania z zawodnika pochodzącego z tego regionu, który też był w momencie poszukiwania klubu, więc zeszliśmy się w połowie drogi. Gracjan był z nami ponad miesiąc, przekonaliśmy się do jego umiejętności, zaangażowania i chęci bycia w Resovii – co w końcowym rozrachunku było rzeczą dla mnie bardzo ważną. To nie był kolejny piłkarz na testach, tylko zawodnik, który chciał być stricte w Resovii, w tej szatni. Sądzę, że będzie to zawodnik, który pomoże zespołowi w wygrywaniu meczów – powiedział dla mediów CWKS Resovii trener Ulatowski.

Z kolei z drużyną „Pasiaków” do końca sezonu pożegnał się bramkarz Nikodem Sujecki, który trafił na wypożyczenie do II-ligowej Olimpii Grudziądz. 20-letni golkiper jesienią rozegrał tylko jeden mecz w Fortuna 1. Lidze.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin