Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Ratownicy z rzeszowskiego pogotowia otrzymali w Barcelonie Diamentową Nagrodę Angels

Mężczyzna i kobieta z dyplomem Rzeszowskie pogotowie zdobyło Diamentową Nagrodę Angels
Ratownik medyczny, Marcin Warchoł odebrał najwyższą, diamentową nagrodę za skuteczne i szybkie ratowanie pacjentów z udarem mózgu. (Fot. arch. WSPR)

Ratownik medyczny Marcin Warchoł odebrał w Barcelonie najwyższą, diamentową nagrodę za skuteczne i szybkie ratowanie pacjentów z udarem mózgu. Uhonorwanie pracy rzeszowskich ratowników odbyło się na odbywajacym się w Hiszpanii europejskim kongresie medycyny ratunkowej.

O wygranej w tym konkursie decydują:

dyplom
Dyplom odebrany w Barcelonie (Hiszpania) (Fot. arch. WSPR)
  • mediana czasu przybycia na miejsce,
  •  procent wczesnych powiadomień wysłanych do szpitala,
  • procent pacjentów, u których odnotowano szczegóły dotyczące przyjmowanych leków,
  •  procent pacjentów, u których odnotowano ostatni czas przed wystąpieniem objawów chorobowych.
  • To zaszczytne trofeum jest wyróżnieniem dla całego personelu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w rzeszowskim pogotowiu.

Pan Marcin jest koordynatorem Sekcji Organizacji Szkoleń i przedstawicielem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie,

Przypomnijmy, że Międzynarodowy program Angels Initiative skierowany jest do jednostek ratownictwa medycznego. Ma na celu monitorowanie opieki przedszpitalnej nad pacjentami z udarem. Wymiana danych między zespołami ratownictwa medycznego i szpitalami pomga ratować życie, w sytuacji gdy liczy się każa minuta. Skutkuje też standaryzacją opieki.

Nagrody te są corocznie przyznawane według trzech poziomów: złoty, platynowy i diamentowy. W tym roku rzeszowianie otrzymali najwyższy z nich, diamentowy.

Gratulujemy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin