REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Resovia po pierwszym treningu. 15 zawodników na inauguracyjnych zajęciach

Piłkarze Resovii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. 26 czerwca czeka ich pierwszy mecz kontrolny z PGE Stalą Mielec.
(Fot. CWKS Resovia S.A.)

Tylko 15 piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningu Resovii w ramach przygotowań do nowego sezonu. Jednostkę treningową poprowadził dotychczasowy asystent Rafała Ulatowskiego, Jakub Żukowski. Wśród trenujących nie zabrakło doświadczonych: Rafała Mikulca czy Macieja Górskiego.

PIŁKA NOŻNA. 2. LIGA

Od testów medycznych i wytrzymałościowych 17 czerwca Resovia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2024/25. Badania zostały przeprowadzone w centrum sportowym WR Sport w Świlczy, a następnego dnia resoviacy wyszli na swój pierwszy po urlopach trening. Na głównej płycie stadionu przy Wyspiańskiego 22 stawiło się 15 piłkarzy, którzy trenowali pod okiem dotychczasowego drugiego szkoleniowca, Jakuba Żukowskiego. Wśród ćwiczących był m.in. Rafał Mikulec, o którym spekuluje się, że w kolejnych rozgrywkach będzie graczem innego klubu. Na zajęciach nie było żadnej nowej twarzy.

Kto zostanie nowym trenerem?

Niewykluczone, że nowym opiekunem spadkowicza z Fortuna 1. Ligi będzie wspomniany Jakub Żukowski. Klub bowiem nadal nie przedstawił nazwiska szkoleniowca zespołu.

– Czekamy na decyzję zarządu związaną z wyłonieniem osoby trenera – usłyszeliśmy od Pawła Bukały, rzecznika prasowego Resoviii.

– Jest to na tyle dynamiczna sytuacja, że praktycznie w każdym momencie taka informacja może się pojawić – mówi nam oficer prasowy rzeszowian, którego pytamy, czy jest szansa, aby na stanowisku pozostał Rafał Ulatowski.

– Trener Ulatowski ma umowę z klubem do 30 czerwca, to jest jedyna informacja, którą mogę na ten moment podać – ucina.

Podobnie wygląda sprawa z wyłonieniem nowego prezesa „Pasiaków”.

– Czekamy na posunięcia naszych właścicieli i sponsorów. Wiemy, że prowadzone są rozmowy, jest kilku kandydatów, ale na razie nie jesteśmy w stanie nic więcej powiedzieć – mówi nasz rozmówca.

Ważą się losy kadry

O tym, jak będzie wyglądała kadra drużyny na 2-ligowe rozgrywki, dowiemy się, dopiero gdy zostanie ogłoszony trener. Nie wiadomo, czy z Wyspiańskiego odejdą jeszcze jacyś zawodnicy. Po zakończeniu ubiegłej kampanii z ekipą biało-czerwonych pożegnało się sześciu piłkarzy: Kelechukwu Ibe-Torti, Branislav Pindroch, Edvin Muratović, Dylan Lempereur, Bartłomiej Ciepela, Jerzy Tomal.

– Niektórzy zawodnicy mają pewne zapisy wynikające z kontraktów. Natomiast my nie mówimy o tym głośno, ponieważ jest to tajemnica handlowa i pewne kwestie są objęte klauzulą poufności. Ciężko więc na ten moment powiedzieć, czy ktoś z obecnie trenujących zostanie lub opuści Resovię – informuje Paweł Bukała.

Alternatywna baza treningowa

„Pasiaki” zainaugurowały treningi na głównej płycie stadionu przy Wyspiańskiego 22. Kolejne zajęcia także będą odbywać się na domowym obiekcie biało-czerwonych, który niebawem ma przejść gruntowną modernizację.

– Do końca lipca, czyli do momentu zatwierdzenia planu rozbiórki obiektu przez Urząd Miasta i firmę Mirbud, mamy zagwarantowane treningi na głównej płycie stadionu. Wybiegamy w przyszłość prowadząc rozmowy które pozwolą nam zapewnić sobie jakąś alternatywę w postaci bazy treningowej na czas budowy PCLA – dodaje rzecznik prasowy.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin