Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Stadion przy ul. Hetmańskiej powinien spełniać wymogi Ekstraklasy

Stadion przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.
Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie (Fot. Wit Hadło)

Piłkarze Stali Rzeszów zachowują szansę na grę w barażach o Ekstraklasę. Jeśli ten cel zostałby osiągnięty, to pojawi się poważny problem z grą piłkarzy na własnym boisku w rozgrywkach najwyższej klasy piłkarskiej w kraju. Niestety stadion przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie nie spełnia wymogów Ekstraklasy, ale jest szansa, że dzięki pomocy władz miasta, to zadanie zostanie zrealizowane.

Obecny stan obiektu sportowego – Stadionu Miejskiego – nie nadaje się na Ekstraklasę. Jeśli do najwyższej klasy piłkarskiej, piłkarze Stali Rzeszów dostaną się, to będą zmuszeni swoje mecze rozgrywać nie tylko poza Rzeszowem, ale nawet  w innym województwie. Wybrano Kraków i stadion Cracovii przy ul. Kałuży. No chyba, że uda się przebudować rzeszowski stadion przy ul. Hetmańskiej.

Potrzebne lepsze warunki

Żeby mogły być przeprowadzane transmisje przez komercyjne stacje telewizyjne ze stadionu miejskiego w Rzeszowie, to trzeba zapewnić komfortowe warunki do relacjonowania meczów przez telewizję. Jeśli udałoby się wdrożyć wymogi licencyjne Ekstraklasy, to piłkarze Stali nie musieliby jeździć do Krakowa.    

 – Nie znamy jeszcze terminu spotkania zarządu klubu Stali z władzami miasta – mówi Miłosz Bieniaszewski, rzecznik prasowy  Stali Rzeszów.

– Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji na ten temat. Gdy dojdzie do spotkania chcemy rozmawiać o tym jakie są potrzeby związane z wymogami Ekstraklasy. Konieczne jest zapewnienie pomieszczenia dla komentatorów i  5 lub 6 podestów dla kamer. Jest szansa, że Stal Rzeszów przez baraże dostanie się do piłkarskiej  Ekstraklasy.

PRZECZYTAJ TEŻ: 300 pytań do budowy nowego stadionu. Termin inwestycji przesunięty

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami ratusza.

– Wkrótce odbędzie się spotkanie władz miasta z zarządem klubu – poinformował nas Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

– Chcemy, żeby było to jak najszybciej zorganizowane. Od przedstawicieli klubu dowiemy się czego oczekują. Zamierzamy wyposażyć  stadion tak, żeby mecze Ekstraklasy mogły odbywać się w Rzeszowie.   

Na razie nie wiadomo, ile miasto musiałoby wyłożyć pieniędzy na przebudowę stadionu. Jednak z rzeszowskiego Urzędu Miasta docierają sygnały, że z pieniędzmi nie będzie problemu. Teraz jeszcze sami piłkarze Stali Rzeszów muszą się wysilić, żeby dwa najbliższe mecze z GKS Tychy i Skrą Częstochową wygrali. Dzięki temu drużyna z Rzeszowa będzie mogła zagrać w meczach barażowych o Ekstraklasę.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin