Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

W Łańcucie budują wiadukt kolejowy. Kosztował będzie 26 mln zł

Budowa wiaduktu kolejowego w Łańcucie
W Łańcucie rozpoczęto budowę wiaduktu kolejowego. Powinien być gotowy do końca 2023 roku. (Fot. PKP PLK)

Do końca 2023 roku ma być gotowy wiadukt kolejowy w Łańcucie. W ub. tygodniu rozpoczęto prace budowlane. Dzięki tej inwestycji, która zastąpi obecny ruchliwy przejazd kolejowo-drogowy, zmniejszą się korki w mieście. 

Inwestycję w Łańcucie realizują wspólnie PKP PLK i Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nowy wiadukt kolejowy powstanie w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego, wzdłuż ulic Grunwaldzkiej i Podzwierzyniec.

To droga w kierunku autostrady A4, którą z Łańcuta można najszybciej dostać się do Rzeszowa czy w kierunku ukraińskiej granicy. Przez tory codziennie przejeżdża kilkanaście tysięcy samochodów, co, zwłaszcza w godzinach szczytu, powoduje dość duże korki. Dzięki dwupoziomowemu obiektowi możliwy będzie płynny przejazd pod torami. Będą tam dwa pasy ruchu oraz chodnik i ścieżka rowerowa. Nic dziwnego, że na tę inwestycję mieszkańcy Łańcuta czekają od lat.

Wiadukt w Łańcucie do końca 2023 roku

Nowy wiadukt w Łańcucie będzie miał 4,60 m wysokości. Bez przeszkód będą przyjeżdżać tamtędy większe pojazdy. Oprócz tego zapewni sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże koleją na trasie Rzeszów – Łańcut – Przemyśl. 

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Mieszkańcy Soniny od lat walczą o chodnik. – Jest niebezpiecznie, będzie jeszcze gorzej

PKP PLK na inwestycję w Łańcucie wyda 7,2 mln zł. Pieniądze te przeznaczone będą m.in. konstrukcję wiaduktu nad linią kolejową, na przebudowę torów i sieć trakcyjną. A Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich pokryje koszty budowy drogi w rejonie nowego obiektu.

Jak zapewnia Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe, podobnie jak w 20 innych miejscach w całej Polsce, wiadukt w Łańcucie wybudowany będzie do końca 2023. Koszt całej inwestycji to 25,9 mln zł. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin