REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 11 czerwca 2026

Hubert Łałak odchodzi z Miasta Szkła Krosno do Polonii Leszno

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Hubert Łałak koszykarz z najdłuższym stażem w zespole Miasta Szkła, opuszcza Krosno. W Szklanym Teamie grał od sezonu 2022/2023, teraz reprezentować będzie barw pierwszoligowego zespołu Novimex Polonia 1912 Leszno.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

W pierwszych dwóch sezonach w barwach Miasta Szkła Hubert Łałak grał na zasadzie wypożyczenia z Trefla Gdańsk. Przed rozgrywkami 2024/2025 krośnieński klub wykupił kontrakt z Trefla 21-letniego rozgrywającego, podpisując dwuletnią umowę. Pochodzący z Ełku koszykarz reprezentował żółto-czarne barwy od 2016 roku. Hubert Łałak wyróżniał się na kolejnych szczeblach juniorskich, a ciężka praca zaowocowała szansą gry w pierwszej drużynie. W sezonie 2021/2022 rozegrał osiem meczów w ekstraklasie, a także zadebiutował w FIBA Europe Cup.

Od rozgrywek 2022/2023 Hubert Łałak grał na zapleczu ekstraklasy w Krośnie i systematycznie robił progres (śr. 6,7, 7,8, 9,8 pkt). Poprzednie sezon w którym Miasto Szkła awansowało do ekstraklasy był najlepszy w jego karierze i notował 5,2 asysty na mecz. W rozgrywkach 2025/2026 na parkietach ORLEN Basket Ligi Łałak wystąpił 2 26 meczach, śr. na parkiecie 12 min i śr. 3 pkt.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przemysław Łuszczewski trenerem OPTeam Energia Polska Resovia

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar
Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar
Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Udostępnij

FacebookTwitter