Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Kiedy poznamy nowego szkoleniowca Resovii?

Dotychczasowy asystent Mirosława Hajdy, Jakub Żukowski, przygotowuje zespół do sobotniego meczu w Lublinie. (Fot. CWKS Resovia/Facebook)

W miniony czwartek Resovia postanowiła odsunąć od prowadzenia zespołu trenera Mirosława Hajdę. Od tego momentu nazwisko następcy 53-letniego szkoleniowca nie jest znane, choć spekulacji na ten temat wciąż przybywa.

FORTUNA I LIGA

W gabinetach włodarzy „Pasiaków” trwają intensywne rozmowy, a mecz z Motorem Lublin poprowadzi dotychczasowy asystent Hajdy, Jakub Żukowski. Kiedy zostanie ogłoszony nowy opiekun biało-czerwonych?

Zajęcia prowadzi trener Żukowski

16 listopada Resovia poinformowała, że Mirosław Hajdo został odsunięty ze stanowiska szkoleniowca zespołu. Były już sternik ekipy z Wyspiańskiego 22 prowadził zajęcia do ubiegłego wtorku, a następnego dnia jednostki treningowe wdrażał jego asystent, Jakub Żukowski, który przygotowuje „Pasiaków” do najbliższej konfrontacji w Lublinie.

– Zajęcia prowadzi trener Jakub Żukowski, który jest odpowiedzialny za przygotowanie drużyny do wyjazdowego meczu z Motorem Lublin. Tego dnia poprowadzi nasz zespół. Do momentu pojedynku w Lublinie nic się w tej kwestii nie zmieni. Natomiast rozmowy z potencjalnymi kandydatami prowadzone są cały czas przez nasz zarząd – powiedział nam Paweł Bukała, rzecznik prasowy Resovii.

Warto zaznaczyć, że były coach rzeszowian nadal jest pracownikiem klubu. Jego kontrakt nie został bowiem jeszcze rozwiązany, a umowa 53-latka podpisana jest do czerwca przyszłego roku.

– Odsunięcie Mirosława Hajdy oznacza, że trener nie prowadzi jednostek treningowych, natomiast pewne kwestie formalne dotyczące rozwiązania umowy z klubem nadal są przedmiotem negocjacji – wyjaśnia nasz rozmówca.

Żaden pewny kandydat

Mimo że konwersacje w sprawie nowego trenera nie ustają, przy Wyspiańskiego nie ma pewności, że jego personalia zostaną ogłoszone w następnym tygodniu.

– Ciężko stwierdzić, czy nazwisko nowego szkoleniowca poznamy w przyszłym tygodniu, to jest naprawdę dynamiczna sytuacja – oznajmia Bukała.

– Na pierwszej linii negocjacji znajdują się władze klubu. W stosownym czasie pojawi się wiążąca odpowiedź na kluczowe pytanie. Tutaj potrzeba uzbroić się w cierpliwość. Tok negocjacji musi chwilę potrwać, by wybrać odpowiedniego kandydata – tłumaczy.

Marzec, Skrobacz, Skowronek, a może Tworek?

W mediach od momentu podziękowania dotychczasowemu szkoleniowcowi, co rusz pojawiają się spekulacje, kto miały objąć schedę po 53-letnim trenerze. Padały m.in. takie nazwiska jak: Dariusz Marzec, Jarosław Skrobacz, Artur Skowronek czy Piotr Tworek.

Z pewnością nowym opiekunem resoviaków nie zostanie ten pierwszy, gdyż objął trenerskie stery w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Rzecznik prasowy Resovii nie potwierdza personaliów którejś z innych, wyżej wymienionych osób.

– To są zbyt daleko idące spekulacje – ucina. – Lista kandydatów jest rozbudowana i z każdym dniem medialnie poszerzana. My zaś wolimy skupić się na pewnych konkretach, które zostaną przekazane w oficjalnym komunikacie klubu – dopowiada.

Oficer prasowy biało-czerwonych dementuje też pogłoski, jakoby klub miał już swojego głównego kandydata.

– Nauczeni jesteśmy przykładem poprzednich lat, że trzeba podjeść ze spokojem do takich tematów i nie podgrzewać atmosfery – tłumaczy.

Trenerzy sami się zgłaszają do klubu

Co ciekawe, do klubu napływają także zgłoszenia bezpośrednio od szukających pracy trenerów, których zarząd „Pasiaków” również nie wyklucza.

Kiedy więc możemy spodziewać się następcy Mirosława Hajdy?

– Do końca roku – a może wcześniej, nazwisko nowego trenera powinno się pojawić – podsumowuje Paweł Bukała.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin