Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Lider na drodze Stali Rzeszów

Karol Czubak to największa gwiazda Arki. Jego krycie będzie kluczowym aspektem gry Stali w defensywie. (Fot. Stal Rzeszów)

Stal Rzeszów zbierająca dobre recenzje po meczu z Wisłą Kraków, tym razem chce przekuć swoją postawę na boisku w punkty. O to będzie jednak bardzo ciężko, bo Arka Gdynia to obecnie najlepszy zespół na zapleczu Ekstraklasy.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

Piłkarze Marka Zuba na inaugurację wiosennych rozgrywek byli o krok od wygranej z celującą w awans Wisłą Kraków. O krok, ponieważ w ostatniej minucie spotkania przy stanie 1-1 gospodarze egzekwowali rzut karny. Niestety, Krzysztof Danielewicz spudłował – i jak to w piłce często bywa – świetna szansa na zwycięskiego gola stalowców zmieściła się ich kosztem, bo po chwili Wisła trafiła do siatki i zaksięgowała komplet punktów. Na rozpamiętywanie nader pechowego meczu nie ma już czasu, trzeba tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski, by przełożyć niezłą postawę z tego meczu na prawdopodobnie jeszcze trudniejszą konfrontację z liderem.

– Chcemy wyciągnąć wnioski, które dotyczyły gry naszego zespołu, a nie były związane z wynikiem. Nie chciałbym przeżywać takiego kolejnego meczu. Drużyna pokazała ciekawą grę. Uważam, że byliśmy lepszym i ciekawiej grającym zespołem od Wisły. Utrzymanie tego poziomu, zaangażowania w grę, determinacji, jest dobrym prognostykiem nie tylko na najbliższy mecz, ale na całą rundę wiosenną – zapowiada coach teamu z Hetmańskiej 69.

– Trudno powiedzieć, na co zdecyduje się Arka w tym spotkaniu, natomiast mamy swój plan. Nie będzie on w dużej mierze odbiegał od tego, co widzieliśmy z Wisłą – prognozuje trener Zub, który również liczy, że jego zawodnikom pomoże tzw. sportowa złość po przegranej w ubiegłej kolejce.

– Tego typu czynniki należy pielęgnować, jeśli takie powstały. To są tak mocne sytuacje, które nie wychodzą z głowy w ciągu kilku dni. Z mojego punktu widzenia to jest moment, który należy absolutnie spróbować wykorzystać w Gdyni – uważa opiekun biało-niebieskich.

Arka nie ma słabych punktów

Arka wznowiła sezon wyśmienicie, pewnie pokonując w Warszawie miejscową Polonię 3-0, strzelając wszystkie gole w pierwszej połowie. Szkoleniowiec żółto-niebieskich nie ma jednak wątpliwości, że starcie z rzeszowskimi piłkarzami będzie trudniejszą przeprawą dla jego graczy.

– To będzie zupełnie inny mecz, począwszy od typu przeciwnika, po jego taktyczne ustawienie. Musimy być bardzo mocno skoncentrowani, bo Stal zarówno pod względem fizycznym, jak i piłkarskim jest po prostu lepsza od Polonii – stwierdził Wojciech Łobodziński.

Jego vis-a-vis natomiast nietypowo ocenił potencjał piłkarzy znad Bałtyku. – Arka nie ma słabych punktów – zaznacza Marek Zub.

– Ale nie ma też super walorów. Rywale mają dobrych piłkarzy, bardzo wyrównaną kadrę i to wszystko. Natomiast popełniają błędy jak wszyscy – dopowiada.

Przykryć Czubaka

Rzeczywiście, w ekipie z Trójmiasta ciężko szukać słabszych punktów, a w oczy rzuca się przede wszystkim efektowna i efektywna gra arkowców, na której czele stoi kilku liderów. Obecnie z 10. golami najlepszym egzekutorem Arki jest Olaf Kobacki, natomiast największą uwagę kibiców przykuwa zwłaszcza Karol Czubak. Ten rosły, mierzący 193 cm wzrostu napastnik, w ubiegłym sezonie został królem strzelców Fortuna 1. Ligi z dorobkiem 21. bramek. Głównie ten wyczyn pozwolił mu zgarnąć nagrodę piłkarza 2023 roku zaplecza Ekstraklasy w plebiscycie „Piłki Nożnej”. W bieżących rozgrywkach 9 razy wpisywał się na listę strzelców, w tym podczas meczu w ze Stalą w Rzeszowie, kiedy w 4. kolejce Arka wygrała przy Hetmańskiej 3-2.

ARKA GDYNIA – STAL RZESZÓW

Niedziela, godz. 12.40 (Transmisja Polsat Sport)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin