REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 1 października 2023

Mecz prawdy Stali Rzeszów. To będzie pojedynek najgorszych drużyn

Bartłomiej Poczobut (przy piłce), jako kapitan biało-niebieskich, postara się poprowadzić rzeszowian do premierowego zwycięstwa. (Fot. Wit Hadło)

1 punkt po 5 kolejkach i przedostatnia pozycja w tabeli to wstydliwy rezultat jak na Stal Rzeszów. „Żurawie” jak najszybciej muszą wznieść się do góry, bo sytuacja w klubie z Hetmańskiej zaczyna niepokoić już wszystkich jego fanów. Stalowcy będą mieć na to wyborną okazję w niedzielę, gdy podejmą najgorszą obecnie drużynę ligi.

FORTUNA I LIGA

Stal Rzeszów z meczu na mecz prezentuje się lepiej w organizacji gry w ataku. Rzeszowianie, tak jak zapowiadał trener Marek Zub, prezentują ofensywny styl gry, co potwierdzają statystyki. Można wierzyć lub nie, ale biało-niebiescy są drugą ekipą ligi, która najczęściej atakuje defenyswę przeciwnika. Pierwsza w tej klasyfikacji jest Arka Gdynia. Zespół znad Bałtyku przeprowadził 499 ataków na bramkę rywali, natomiast ustępujący mu team znad Wisłoka ma tych prób 496.

Stalowcy plasują się także wysoko w zestawianiu strzałów na bramkę, gdzie zajmują miejsce tuż za podium. Podobnie jest w kwestii skuteczności tych uderzeń. Wysokie dane w wymienionych aspektach gry piłkarzy Marka Zuba potwierdzają, iż biało-niebiescy nierzadko nadają ton rywalizacji na zapleczu ekstraklasy. Niestety, nijak nie przekłada się to na najważniejszą tabelę Fortuna I Ligi. W niej za plecami „Żurawi” znajduje się tylko Chrobry Głogów, z którym zmierzą się w niedzielę.

Stal kontra Chrobry. Pojedynek najgorszych

Pojedynek dwóch najgorszych drużyn z pozoru zapowiada się jako najnudniejszy mecz zbliżającej się kolejki. Wcale jednak tak być nie musi. Obie bowiem ekipy potrzebują punktów jak tlenu, więc można spodziewać się otwartego spotkania. A przywołując jeszcze raz powyższe statystyki, jak i to, że stalowcy wystąpią przed własną publicznością, to niemal pewne, że gospodarze zagrają nader ofensywne zawody.

W zespole z Rzeszowa nikt nie bierze pod uwagę braku pełnej puli, jednak miejscowi muszą mieć się na baczności i koniecznie wyeliminować mankament straconych szybko goli. W czterech bowiem meczach biało-niebiescy tracili bramki wcześniej niż zegar wskazywał 10 minutę gry, w efekcie czego ciężko było im później walczyć o korzystny rezultat.

Tym razem sprawy – przynajmniej na papierze – wydają się być dla rzeszowskich graczy korzystne. Chrobry piłkarsko wygląda najsłabiej w rozgrywkach, a na minus jest zwłaszcza gra w destrukcji. Zawodnicy z Głogowa dali sobie wbić aż 18 bramek w pięciu meczach.

Misję ratowania klubu z Dolnego Śląska powierzono Piotrowi Plewni. Nowy coach głogowian zaczął przygodę z Chrobrym od porażki 0-3 z Polonią Warszawa.

– Czas nie jest dla nas łatwy. Musimy pracować nad każdym elementem naszego pobytu na boisku. Na pewno musimy być lepiej zorganizowani w defensywie. Nie możemy pozwalać na tyle akcji, które przeciwnik pomiędzy nami gra przez środek – nie próbował usprawiedliwiać zasłużonej przegranej Piotr Plewnia.

Szkoleniowiec głogowian zapowiedział więc ciężką pracę przed potyczką w stolicy Podkarpacia, gdzie jego podopieczni zrobią, co w ich mocy, aby zaksięgować pierwsze punkty. – Pojedziemy do Rzeszowa walczyć o swoje – zapowiada sternik najbliższego rywala Stali.

STAL RZESZÓW – CHROBRY GŁOGÓW

NIEDZIELA, GODZ. 15

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Jedynka Super Nowości z 29 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin