Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Mecz prawdy Stali Rzeszów. To będzie pojedynek najgorszych drużyn

Bartłomiej Poczobut (przy piłce), jako kapitan biało-niebieskich, postara się poprowadzić rzeszowian do premierowego zwycięstwa. (Fot. Wit Hadło)

1 punkt po 5 kolejkach i przedostatnia pozycja w tabeli to wstydliwy rezultat jak na Stal Rzeszów. „Żurawie” jak najszybciej muszą wznieść się do góry, bo sytuacja w klubie z Hetmańskiej zaczyna niepokoić już wszystkich jego fanów. Stalowcy będą mieć na to wyborną okazję w niedzielę, gdy podejmą najgorszą obecnie drużynę ligi.

FORTUNA I LIGA

Stal Rzeszów z meczu na mecz prezentuje się lepiej w organizacji gry w ataku. Rzeszowianie, tak jak zapowiadał trener Marek Zub, prezentują ofensywny styl gry, co potwierdzają statystyki. Można wierzyć lub nie, ale biało-niebiescy są drugą ekipą ligi, która najczęściej atakuje defenyswę przeciwnika. Pierwsza w tej klasyfikacji jest Arka Gdynia. Zespół znad Bałtyku przeprowadził 499 ataków na bramkę rywali, natomiast ustępujący mu team znad Wisłoka ma tych prób 496.

Stalowcy plasują się także wysoko w zestawianiu strzałów na bramkę, gdzie zajmują miejsce tuż za podium. Podobnie jest w kwestii skuteczności tych uderzeń. Wysokie dane w wymienionych aspektach gry piłkarzy Marka Zuba potwierdzają, iż biało-niebiescy nierzadko nadają ton rywalizacji na zapleczu ekstraklasy. Niestety, nijak nie przekłada się to na najważniejszą tabelę Fortuna I Ligi. W niej za plecami „Żurawi” znajduje się tylko Chrobry Głogów, z którym zmierzą się w niedzielę.

Stal kontra Chrobry. Pojedynek najgorszych

Pojedynek dwóch najgorszych drużyn z pozoru zapowiada się jako najnudniejszy mecz zbliżającej się kolejki. Wcale jednak tak być nie musi. Obie bowiem ekipy potrzebują punktów jak tlenu, więc można spodziewać się otwartego spotkania. A przywołując jeszcze raz powyższe statystyki, jak i to, że stalowcy wystąpią przed własną publicznością, to niemal pewne, że gospodarze zagrają nader ofensywne zawody.

W zespole z Rzeszowa nikt nie bierze pod uwagę braku pełnej puli, jednak miejscowi muszą mieć się na baczności i koniecznie wyeliminować mankament straconych szybko goli. W czterech bowiem meczach biało-niebiescy tracili bramki wcześniej niż zegar wskazywał 10 minutę gry, w efekcie czego ciężko było im później walczyć o korzystny rezultat.

Tym razem sprawy – przynajmniej na papierze – wydają się być dla rzeszowskich graczy korzystne. Chrobry piłkarsko wygląda najsłabiej w rozgrywkach, a na minus jest zwłaszcza gra w destrukcji. Zawodnicy z Głogowa dali sobie wbić aż 18 bramek w pięciu meczach.

Misję ratowania klubu z Dolnego Śląska powierzono Piotrowi Plewni. Nowy coach głogowian zaczął przygodę z Chrobrym od porażki 0-3 z Polonią Warszawa.

– Czas nie jest dla nas łatwy. Musimy pracować nad każdym elementem naszego pobytu na boisku. Na pewno musimy być lepiej zorganizowani w defensywie. Nie możemy pozwalać na tyle akcji, które przeciwnik pomiędzy nami gra przez środek – nie próbował usprawiedliwiać zasłużonej przegranej Piotr Plewnia.

Szkoleniowiec głogowian zapowiedział więc ciężką pracę przed potyczką w stolicy Podkarpacia, gdzie jego podopieczni zrobią, co w ich mocy, aby zaksięgować pierwsze punkty. – Pojedziemy do Rzeszowa walczyć o swoje – zapowiada sternik najbliższego rywala Stali.

STAL RZESZÓW – CHROBRY GŁOGÓW

NIEDZIELA, GODZ. 15

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin