Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Na dwóch różnych biegunach. Resovia postawi się Miedzi?

Resoviacy nie mają ostatnio dobrej passy. Czy poprawią swoją sytuację w Legnicy? (Fot. Resovia/Paweł Golonka)

Najbliższą serię gier na zapleczu ekstraklasy rozpoczną w Legnicy piłkarze miejscowej Miedzi i Resovii. Nasz zespół po porażce z Arką Gdynia znalazł się w strefie spadkowej i w starciu z trzecią siłą ligi jest skazywany na porażkę.

FORTUNA I LIGA

Resovia nie zachwyca ani grą, ani wynikami. Porażka z Arką Gdynia spowodowała, że team Mirosława Hajdy ponownie musi walczyć, aby wyjść ze strefy drużyn zagrożonych spadkiem.

– Trzeba uderzyć się mocno w pierś – nie owijał w bawełnę trener „Pasiaków” po przegranej z gdynianami, dodając że nie uchyla się od odpowiedzialności za słabe rezultaty zespołu.

Przed sternikiem resoviaków bardzo ciężkie zadanie, bo biało-czerwoni udadzą się do Legnicy, gdzie zmierzą się z aspirującą o powrót do ekstraklasy Miedzią. Piłkarze Radosława Belli nie zawodzą i po 13 kolejkach zajmują najniższy stopień podium, tracąc do premiowanego awansem miejsca 2 „oczka”.

– Oczywiście zdobycz punktowa jest niezła, ale jesteśmy bardzo ambitnym zespołem, bardzo głodnym punktów. Patrzymy w najbliższą przyszłość, nie spoglądając w przeszłość i na to, co już dokonaliśmy, więc na pewno chcemy ten mecz wygrać – podkreśla Radosław Bella

Zaznacza on jednocześnie, że niskie notowania „Pasiaków” nie oznaczają, że jego team czeka łatwiejsze spotkanie.

– Będzie to na pewno trudny mecz pod tym względem, że będzie trzeba pokazać swoje umiejętności. Być może będą momenty, gdy będziemy mieli dłużej piłkę i będziemy musieli te momenty lepiej wykorzystać niż w ostatnim meczu. Trenujemy nad tym aspektem i pozytywnie zapatrujemy się w przyszłość, bo czujemy w sobie delikatną złość po minionym poniedziałku i chcemy ją przekuć w zwycięstwo w piątek – nie kryje szkoleniowiec Miedzi w rozmowie z klubowymi mediami, nawiązując do straty punktów ze Zniczem Pruszków (1-1).

Dobrzy znajomi

Resoviacy w Legnicy spotkają dobrych znajomych. W minionym sezonie na wypożyczeniach w ekipie z Wyspiańskiego 22 występowali Holender Ruben Hoogenhout i Belg Mehdi Lehaire.

Oczywiście nie wolno zapomnieć o Kamilu Antoniku, który w drużynie biało-czerwonych spędził kilka dobrych lat. Wspomnieni piłkarze są podstawowymi elementami układanki trenera Belli, co tylko pokazuje, jak znaczących graczy straciła latem Resovia. Nasz zespół musi jednak postawić się „Miedziance” i z bardzo trudnego terenu postarać się wywieźć jakąś zdobycz. Pomóc drużynie będzie chciał wracający do zdrowia Bartłomiej Wasiluk.

– Bardzo ciężko pracujemy, żeby to wszystko przełożyć na mecz. Nie wiem, czym jest spowodowana nasza słabsza dyspozycja. Musimy wystrzegać się prostych błędów, zagrać na zero z tyłu i wykorzystać sytuacje, które będziemy mieli – mówi przed kamerą ResoviaTV środkowy pomocnik, który w spotkaniu z Arką pojawił się na murawie w 73. minucie.

Dla „Wasyla” był to dopiero drugi mecz w bieżącym sezonie.

– Cieszę się bardzo, że wróciłem do zdrowia, tak naprawdę po dwóch kontuzjach, bo jedna poprzedziła drugą. Jestem w 100 proc. zdrowy i cieszę się, że dostałem szansę wystąpienia w ostatnim meczu – podkreśla 28-latek.

Piłkarz wskazał również największy problem resoviaków. – Za często tracimy głupie, proste bramki. Musimy się tego wystrzegać i w najbliższym meczu to poprawić i wygrać – mówi Bartłomiej Wasiluk.

MIEDŹ LEGNICA – RESOVIA

PIĄTEK, GODZ. 18

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin