REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 grudnia 2023

Na dwóch różnych biegunach. Resovia postawi się Miedzi?

Resoviacy nie mają ostatnio dobrej passy. Czy poprawią swoją sytuację w Legnicy? (Fot. Resovia/Paweł Golonka)

Najbliższą serię gier na zapleczu ekstraklasy rozpoczną w Legnicy piłkarze miejscowej Miedzi i Resovii. Nasz zespół po porażce z Arką Gdynia znalazł się w strefie spadkowej i w starciu z trzecią siłą ligi jest skazywany na porażkę.

FORTUNA I LIGA

Resovia nie zachwyca ani grą, ani wynikami. Porażka z Arką Gdynia spowodowała, że team Mirosława Hajdy ponownie musi walczyć, aby wyjść ze strefy drużyn zagrożonych spadkiem.

– Trzeba uderzyć się mocno w pierś – nie owijał w bawełnę trener „Pasiaków” po przegranej z gdynianami, dodając że nie uchyla się od odpowiedzialności za słabe rezultaty zespołu.

Przed sternikiem resoviaków bardzo ciężkie zadanie, bo biało-czerwoni udadzą się do Legnicy, gdzie zmierzą się z aspirującą o powrót do ekstraklasy Miedzią. Piłkarze Radosława Belli nie zawodzą i po 13 kolejkach zajmują najniższy stopień podium, tracąc do premiowanego awansem miejsca 2 „oczka”.

– Oczywiście zdobycz punktowa jest niezła, ale jesteśmy bardzo ambitnym zespołem, bardzo głodnym punktów. Patrzymy w najbliższą przyszłość, nie spoglądając w przeszłość i na to, co już dokonaliśmy, więc na pewno chcemy ten mecz wygrać – podkreśla Radosław Bella

Zaznacza on jednocześnie, że niskie notowania „Pasiaków” nie oznaczają, że jego team czeka łatwiejsze spotkanie.

– Będzie to na pewno trudny mecz pod tym względem, że będzie trzeba pokazać swoje umiejętności. Być może będą momenty, gdy będziemy mieli dłużej piłkę i będziemy musieli te momenty lepiej wykorzystać niż w ostatnim meczu. Trenujemy nad tym aspektem i pozytywnie zapatrujemy się w przyszłość, bo czujemy w sobie delikatną złość po minionym poniedziałku i chcemy ją przekuć w zwycięstwo w piątek – nie kryje szkoleniowiec Miedzi w rozmowie z klubowymi mediami, nawiązując do straty punktów ze Zniczem Pruszków (1-1).

Dobrzy znajomi

Resoviacy w Legnicy spotkają dobrych znajomych. W minionym sezonie na wypożyczeniach w ekipie z Wyspiańskiego 22 występowali Holender Ruben Hoogenhout i Belg Mehdi Lehaire.

Oczywiście nie wolno zapomnieć o Kamilu Antoniku, który w drużynie biało-czerwonych spędził kilka dobrych lat. Wspomnieni piłkarze są podstawowymi elementami układanki trenera Belli, co tylko pokazuje, jak znaczących graczy straciła latem Resovia. Nasz zespół musi jednak postawić się „Miedziance” i z bardzo trudnego terenu postarać się wywieźć jakąś zdobycz. Pomóc drużynie będzie chciał wracający do zdrowia Bartłomiej Wasiluk.

– Bardzo ciężko pracujemy, żeby to wszystko przełożyć na mecz. Nie wiem, czym jest spowodowana nasza słabsza dyspozycja. Musimy wystrzegać się prostych błędów, zagrać na zero z tyłu i wykorzystać sytuacje, które będziemy mieli – mówi przed kamerą ResoviaTV środkowy pomocnik, który w spotkaniu z Arką pojawił się na murawie w 73. minucie.

Dla „Wasyla” był to dopiero drugi mecz w bieżącym sezonie.

– Cieszę się bardzo, że wróciłem do zdrowia, tak naprawdę po dwóch kontuzjach, bo jedna poprzedziła drugą. Jestem w 100 proc. zdrowy i cieszę się, że dostałem szansę wystąpienia w ostatnim meczu – podkreśla 28-latek.

Piłkarz wskazał również największy problem resoviaków. – Za często tracimy głupie, proste bramki. Musimy się tego wystrzegać i w najbliższym meczu to poprawić i wygrać – mówi Bartłomiej Wasiluk.

MIEDŹ LEGNICA – RESOVIA

PIĄTEK, GODZ. 18

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin