REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Czas pożegnań w rzeszowskich klubach

(Fot. PlusLiga)

Asseco Resovia i PGE Rysice oficjalnie żegnają siatkarzy i siatkarki, które nie będą już w grać w Rzeszowie.

SIATKÓWKA. PLUSLIGA/TAURON LIGA

Torey Defalco, amerykański przyjmujący, po dwóch sezonach gry w Asseco Resovii, żegna się z klubem ze stolicy Podkarpacia. W barwach ekipy z Rzeszowa  wystąpił w 70 ligowych spotkaniach, zdobywając łącznie 1084 punkty, w tym 110 blokiem oraz 86 zagrywką. W sezonie 2022/2023 PlusLigi zajął 1. miejsce w rankingu MVP zapisując na swoim koncie 11 statuetek dla najlepszego zawodnika meczu. Amerykanin z drużyną Asseco Resovii w sezonie 2022/2023 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, a w sezonie 2023/2024 Puchar CEV. – TJ jest bardzo dobrym zawodnikiem, który wniósł znaczący wkład w grę naszego zespołu w ostatnich dwóch sezonach. Jestem przekonany, że pobyt TJ-a w Asseco Resovii pozwolił mu rozwinąć jego umiejętności siatkarskie. Torey Defalco opuszcza nasz klub jako lepszy zawodnik, który jednak wciąż musi pracować nad aspektem mentalym. Z pewnością rozwój w tym obszarze przybliży go do ścisłego grona najlepszych przyjmujących na świecie. Dziękuję Toreyowi za wszystko, co zrobił dla naszej drużyny w ciągu dwóch sezonów. Będę trzymał za niego kciuki i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział na stronie klubowej, Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Z kolei PGE Rysice oficjalnie pożegnały 19-letnią przyjmującą Julia De Paulę. Hiszpanka to niefinalna atakująca, ale w ekipie z Rzeszowa występowała na przyjęciu, gdzie była zmienniczką. W całym sezonie TAURON Ligi na boisku pojawiła się w 19 setach zdobywając 24 punkty.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii: teraz nasza drużyna będzie zbudowana nieco inaczej

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin