REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Lwów na Podpromiu. Resovia nie chce stracić nawet seta

Rzeszowscy siatkarze liczą na zdobycie kompletu punktów w poniedziałkowym spotkaniu z ekipą ze Lwowa (Fot. PlusLiga)

W poniedziałkowy wieczór Asseco Resovia zmierzy się w hali na Podpromiu z Barkomem Każany Lwów. Ukraińska drużyna prezentuje się z bardzo dobrej strony i stanowi zagrożenie dla wszystkich.

PLUSLIGA

– Jak widać po meczach PlusLigi czy to w tamtym sezonie, czy teraz, każdy mecz jest ważny i trzeba regularnie zbierać punkty – mówi Stéphen Boyer, atakujący Asseco Resovii.

Zagrać na maksimum możliwości

– Do każdego meczu trzeba być dobrze przygotowanym i mocno się skoncentrować. Mieliśmy już przykład ostatnio w Radomiu, gdzie graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli, że nie ma łatwych spotkań w PlusLidze. Wygraliśmy 3-2, ale straciliśmy punkt. Do każdego rywala trzeba podchodzić poważnie i grać na maksimum możliwości – stwierdza Francuz

Klemen Čebulj dodaje.

– Zespół ze Lwowa dobrze gra i będzie ciężki mecz. Jak my nie jesteśmy sobą na boisku i nie gramy tego co należy to oczywiście mamy potem problemy z wszystkimi. Każdy chce z nami wygrać. Musimy być na boisku agresywni i skoncentrowani od pierwszego do ostatniego punktu – stwierdza słoweński przyjmujący.

Jego zdaniem, problemem Asseco Resovii są przestoje i nierówna gra.

– Takie sytuacje niestety przydarzały nam się już kilka razy w tym sezonie – mówi Čebulj.

– Wygląda to tak jakby nasza gra nagle kompletnie się załamała, a z takich opresji musimy wychodzić znacznie szybciej niż miało to miejsce w meczu np. z Katowicami czy we wcześniejszych spotkaniach. Musimy wreszcie wyciągnąć wnioski i lepiej radzić sobie z przestojami, w sytuacjach, gdy gra przestaje układać się po naszej myśli. Trzeba popracować nad tym, żeby w razie problemów grać z jeszcze większą agresją. Nie możemy sobie pozwalać na takie przestoje w grze, bo na pewno drużyny wyżej notowane nie pozwolą nam żebyśmy przy takim załamaniu gry jeszcze zdołali wygrać seta.

9 zwycięstw i tylko 2 porażki

Asseco Resovia ma na koncie 9 zwycięstw i tylko dwie porażki z Projektem Warszawa i Jastrzębskim Węglem, czyli czołowa dwójką.

– Chcemy jak najdłużej kontynuować zwycięską serię. na pewno możemy funkcjonować jeszcze lepiej, zwłaszcza w bloku i w obronie – mówi Čebulj.

– To właśnie w tych elementach mamy największe rezerwy i przestrzeń do rozwoju. Jeśli będziemy lepiej pracować w bloku i w obronie, to będziemy też mieli więcej kontr i okazji do przełamywania rywali. Musimy nad tym wszystkim pracować, naciskać i motywować się wzajemnie na treningach, a kiedy już w końcu dostajemy dzień wolny, jak ostatnio po meczu z Trentino to też wykorzystać go jak najlepiej na regenerację. Te wszystkie serie meczów i podróże są stresujące i obciążające zarówno nasze organizmy, jak i umysły, więc chwila oddechu się przydaje – dodaje Słoweński przyjmujący

Wtóruje mu Karol Kłos.

– Jak zaczęliśmy sezon to budzę się… codziennie na meczu. Czuje, że po prostu jestem na meczu i zawsze gdzieś gram mecz. Tak wygląda PlusLiga, a do tego Liga Mistrzów. Najważniejsze to nie posypać się zdrowotnie, a z tym też mieliśmy drobne problemy – dodaje środkowy Asseco Resovii.

Drugi sezon Ukraińców w PlusLidze

Dla zespołu Barkom Każany Lwów to drugi sezon w PlusLidze. Tym razem mecze domowe rozgrywa on nie w Krakowie, tylko w Wieluniu.

Oprócz Ukraińców, w składzie są Łotysze, Argentyńczyk i Francuz. Miniony sezon ekipa ze Lwowa zakończyła na 13. miejscu.

Z zespołu odeszło wówczas pięciu graczy (m.in. Murat Yenipazar, Jonas Kvalen, Julius Firkal), przyszło zaś sześciu. Nowe twarze w zespole to m.in. łotewski atakujący, Kristers Dardzans, francuski środkowy Mousse Gueye (środkowy), argentyński przyjmujący Luciano Palonsky czy łotewski rozgrywający Deniss Petrovs. Trenerem zespołu wciąż jest Łotysz Ugis Krastins.

Asseco Resovia – Barkom Każany Lwów

poniedziałek, godz. 20.30

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin