REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Magdalena Jurczyk: jestem gotowa już do gry

(Fot. FIVB)

We wtorek w Warszawie rozpoczęło się krótkie zgrupowanie reprezentacji Polski, po którym siatkarki polecą na kolejny turniej Ligi Narodów do USA. Do kadrowiczek dołączyła już Magdalena Jurczyk. Środkowa przez blisko miesiąc przechodziła rehabilitację po złamaniu palca.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

– Wróciłam już do treningów i jestem gotowa do gry. Od złamania palca minął już miesiąc. Potrzebowałam trochę przerwy. Palec wrócił do normy i można trenować. Mam nadzieję, że wszystko będzie już w porządku – mówiła środkowa reprezentacji Polski.

Polki w kolejnym turnieju Ligi Narodów zagrają w amerykańskim Arlington, gdzie ich rywalkami będą: Serbia, Korea Płd., Niemcy i USA. Czy znajdzie się miejsce w reprezentacji dla Magdaleny Jurczyk?

– Kto poleci do USA będzie wiadomo po tych dwóch dniach treningowych. Mamy kilka bardzo dobrych środkowych, ale im rywalizacja jest większa, tym później lepiej to wygląda na boisku, bo grają najlepsze dziewczyny – mówiła Jurczyk.

Pierwszy turniej Ligi Narodów środkowa PGE Rysic Rzeszów oglądała w TV i jak podkreśla, nie jest zaskoczona bardzo dobrą postawą koleżanek.

– Trochę ciężko ogląda się mecze w TV, bo chciałabym być na boisku, ale na ten moment nie mogłam. Mam nadzieję, że będzie mi to jeszcze dane. Na pewno nie jestem zaskoczona dobrym startem zespołu, bo uważam, że któryś rok z rzędu budujemy fajną drużynę i dobrą atmosferę. Rywalki, czy to Holandia, czy Japonia były mocne, ale my też jesteśmy bardzo mocnym zespołem i nie dziwią mnie wcale te zwycięstwa po 3:0 – mówiła Jurczyk i podkreślała, że dużym atutem reprezentacji Polski jest szeroki skład i chłodna głowa.

– Która dziewczyna by nie była na boisku, to zawsze da coś dobrego od siebie i to widać. Czy wychodzi jakaś inna środkowa, czy przyjmująca itd. to zawsze jest to dobra zmiana. Po raz kolejny dziewczyny pokazują, że nawet jak przegrywają 4-5 punktami to potrafią to odrobić i wygrywać końcówki. Myślę, więc że naprawdę jesteśmy silną mentalnie drużyna zakończyła Magdalena Jurczyk, środkowa PGE Rysic.

PRZECZYTAJ TEŻ: Reprezentacja Polski nie do zatrzymania

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin