Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Miło, łatwo i przyjemnie

Siatkarki z Rzeszowa w 76 minut zainkasowały komplet punktów w Tarnowie. (Fot. TAURON Liga)

Wicemistrzynie Polski PGE Rysice Rzeszów łatwo w trzech setach poradziły sobie w Tarnowie z praktycznie już zdegradowanym zespołem Grupy Azoty Akademii. Dla zespołu z Małopolski to już ósma z rzędu porażka, z czego siódma do zera.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

W Tarnowie trener Stephane Antiga mocno rotował składem, ale nie wpłynęło to na jakość gry zespołu, który w dwóch pierwszych setach od samego początku zdecydowanie dominował. Przewaga ekipy z Rzeszowa była przygniatająca, drużyna z dużą łatwością punktowała, budując przewagę. W zespole PGE Rysic bardzo dobrze radziła sobie Wiktoria Kowalska, która w dwóch poprzednich sezonach reprezentowała barwy tarnowskiego klubu. Z seta na set rozkręcała się Weronika Szlagowska. Miejscowe dopiero w trzeciej partii postawiły się nieco mocniej. Prowadziły nawet w połowie seta jednym punktem, ale w końcówce znów prym wiodły wicemistrzynie Polski, które cały czas walczą o pozycję wicelidera przed fazą play-off.

– Chcemy skończyć rundę zasadniczą na drugim miejscu. Cały czas jest to realne i zrobimy wszystko, żeby tak było. Wszystko jest, że tak powiem, sprawą otwartą, a przede wszystkim i co najważniejsze, wszystko jest w naszych rękach – mówi Bartłomiej Dąbrowski, II trener PGE Rysic, które do zajmującego drugie miejsce w tabeli zespołu z Bielska-Białej tracą punkt.

Rzeszowianki czeka jeszcze do końca rundy zasadniczej derbowy pojedynek na Podpromiu z ITA TOOLs Stalą Mielce i wyjazdowa konfrontacja z mistrzem Polski ŁKS-em Commercecon. Bielszczanki natomiast zagrają w Policach i u siebie z Grot Budowlanymi Łódź.

GRUPA AZOTY AKADEMIA Tarnów – PGE RYSICE Rzeszów 0-3 (11:25, 19:25, 21:25)

  • GRUPA AZOTY AKADEMIA: Chmielewska, Zakościelna 9, Moscickaya 5, Calkins 2, Molenda 7, Gawlak 6 oraz Żurawska (libero), Marcyniuk, Szczygieł-Głód, Szumera 5.
    Trener: Błażej Krzyszałowicz.
  • PGE RYSICE: Wenerska 1, Kalandadze 8, Centka 6, Kowalska 13, Szlagowska 13, Obiała 2 oraz Szczygłowska (libero), Kubas (libero), Makarowska-Kulej 3, De Paula 7.
    Trener: Stephane Antiga
  • Sędziowali: M. Krupski, J. Cyran. MVP: Wiktoria Kowalska. Widzów: 434.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin