Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Po raz siódmy w Nysie. Czyli PGE Rysice zdobędą TAURON Puchar Polski? (WIDEO)

Kapitanowie zespołów, które w Nysie rywalizować będą o TAURON Puchar Polski. Od lewej: Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon Łódź), Aleksandra Szczygłowska (PGE Rysice Rzeszów), i Julia Nowicka (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała) i Adriana Adamek (UNI Opole). (Fot. Piotr Sumara/PLS)

Po raz siódmy najlepsze polskie drużyny kobiece będą rywalizować w Nysie o TAURON Puchar Polski. PGE Rysice przed dwoma laty zdobyło to trofeum i teraz też mają duży apetyt na powtórzenie sukcesu. W niedzielę wyłoniony zostanie 67. zwycięzca rozgrywek o TAURON Puchar Polski.

SIATKÓWKA. FINAL FOUR TAURON PUCHARU POLSKI

Po raz pierwszy w turnieju finałowym wystąpi drużyna z Opolszczyzny. – Nysa jest bardzo blisko Opola i czujemy się, jakbyśmy grali u siebie. To olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt, że możemy stanąć obok zespołów, które grają w tych turniejach od lat – podkreśla Adriana Adamek, kapitan UNI Opole.

Adriana Adamek, kapitan UNI Opole:

Kiedy w 2018 roku po raz pierwszy rozgrywano w Nysie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski, PSG Stali nie było jeszcze na najwyższym poziomie. – Siatkówka wreszcie jest w Nysie, a hala pełni rolę domu PSG Stali. Nysa siatkówką oddycha, żyje i na siatkówce się zna – twierdzi Kordian Kolbiarz, burmistrz miasta. – To widowisko będzie dla wszystkich niezwykle ciekawe. Cieszę się, że jest drużyna ze stolicy województwa opolskiego i liczę, że jej siatkarki wyjadą stąd zadowolone. Bo Nysa to miasto, którego nazwę się krótko pisze, a długo pamięta i mam nadzieję, że tak będzie po turnieju finałowym – zakończył.

Bogdan Wyczałkowski, prezes Agencji Rozwoju Nysy, ma nadzieję, że najlepsze polskie drużyny jeszcze spotkają się w tym mieście, żeby rywalizować o TAURON Puchar Polski, bo ten turniej się w Nysie przyjął. – Biletów już prawie nie ma, co pokazuje, że zapotrzebowanie na siatkówkę w Nysie jest duże – dodał.

Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, przypomniał, że trofeum nie obroni Grupa Azoty Chemik Police, który nie awansował do turnieju finałowego. – Poznamy nowego zdobywcę w roku wyjątkowym, bo przecież reprezentacja Polski siatkarek po 16 latach awansowała na igrzyska olimpijskie. Będzie to też przełomowy rok z innego powodu, bo zwiększymy liczbę transmisji z meczów TAURON Ligi i chcemy zrobić krok do przodu. Nikt nie znalazł się tutaj przypadkowo, a szczególnie gratulujemy beniaminkowi z Opola – powiedział.

Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko:

ŁKS Commercecon po raz piąty zagra w Nysie o TAURON Puchar Polski i choć dwa razy awansował do finału, nigdy nie zdobył trofeum. Klaudia Alagierska-Szczepaniak podkreśla, że co roku brakowało niewiele. – Mam nadzieję, że w tym roku nam się uda – twierdzi. W półfinale łodzianki po raz drugi z rzędu zmierzą się z PGE RYSICAMI Rzeszów. – Znów zagramy z bardzo silną drużyną, z którą spotykamy się w różnych rozgrywkach. Wynik jest trudny do przewidzenia, ale trzeba dać z siebie wszystko, by awansować do finału – przypomina trener Alessandro Chiappini.

Klaudia Alagierska-Szczepaniak, kapitan ŁKS Commercecon Łódź):

Stephane Antiga uważa, że dziwnie się złożyło, ponieważ obie drużyny zmierzyły się kilka dni temu w ostatniej kolejce rundy zasadniczej TAURON Ligi. – Jesteśmy gotowi na rozegranie tutaj dwóch meczów, ale najpierw trzeba wygrać z ŁKS-em Commercecon – przypomina. A Aleksandra Szczygłowska, kapitan rzeszowskiej drużyny, uważa, że o awansie do finału zdecydują detale.

Aleksandra Szczygłowska, kapitan PGE Rysice Rzeszów:

W drugim półfinale UNI Opole zmierzy się z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. – Bardzo się cieszymy, że po 10 latach udało nam się wrócić do najlepszej czwórki w TAURON Pucharze Polski. W tym turnieju liczy się tylko puchar, pierwsze miejsce. Drugie czy trzecie miejsce nie daje nic. Zrobimy wszystko, by zdobyć puchar – zadeklarowała Julia Nowicka, kapitan zespołu. Zaś trener Bartłomiej Piekarczyk podkreślił, że wierzy w pracę, jaką wykonała jego drużyna, a dowodem, że przynosi ona efekty, jest drugie miejsce w tabeli TAURON Ligi.

Julia Nowicka, kapitan BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała:

Nicola Vettori uważa, że UNI nie jest faworytem imprezy. – Inni muszą wygrać, bo są na drugim, trzecim i czwartym miejscu w tabeli, my jesteśmy na siódmym, więc możemy – twierdzi. Szkoleniowiec UNI jest asystentem Stefano Lavariniego, selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek. – Będę przyglądał się kadrowiczkom, jak radzą sobie z presją, jaka jest w tym turnieju – zakończył.

Program turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski (transmisje Polsat Sport)

Sobota

  • ŁKS Commercecon Łódź – PGE RYSICE Rzeszów (godz. 14.45)
  • BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole (godz. 18)

Niedziela

  • Finał – godz. 14.45

Kto w Nysie sięgnie po TAURON Puchar Polski? (Fot. Piotr Sumara/PLS)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin