Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Przedświąteczne granie na Podpromiu. Resovia nie ma miejsca na pomyłkę

Resoviacy chcą realnie myśleć o awansie nie mogą sobie już pozwolić na potknięcia (Fot. CEV)

Czwartkowym meczem w hali na Podpromiu z ACH Volley Lublana, Asseco Resovia rozpocznie rundę rewanżową fazy grupowej. Chcąc realnie myśleć o awansie do dalszej fazy, rzeszowianie nie mogą sobie pozwolić na potknięcie, a nawet stratę choćby seta. Ten bowiem może być istotny w końcowym rozrachunku.

LIGA MISTRZÓW

– W żadnym meczu nie będzie nam łatwo i nie ma co na to liczyć. Niezależnie od tego, kto jest naszym rywalem, musimy zrobić wszystko, żeby wywalczyć kwalifikację do następnej fazy – mówi Stephen Boyer, francuski atakujący Asseco Resovii.

Liga Mistrzów to trudne rozgrywki

– Nie ma co patrzeć na to czy mierzymy się z mistrzem Słowenii, Włoch czy Francji. Liga Mistrzów to trudne rozgrywki, które w fazie grupowej toczą się w bardzo szybkim tempie. Ten początek w Lidze Mistrzów wypadł źle, ale wciąż wszystko mamy w swoich rękach i czekają nas następne mecze, w których trzeba mocno walczyć o zwycięstwo. Musimy zrobić wszystko w następnych meczach grupowych aby awansować do dalszej fazy – stwierdza francuski atakujący zespołu z Rzeszowa.

19-krotni mistrzowie Słowenii nie są już tak mocnym zespołem, który w 2010 roku awansował do Final Four LM. W nim zajął on 4. miejsce. Wydaje się być najsłabszym grupie B, ale na pewno nie można go lekceważyć.

19-krotni mistrzowie Słowenii nie są już tak mocnym zespołem, który w 2010 roku awansował do Final Four LM, zajmując 4. miejsce. (Fot. CEV)

Na inauguracje ekipa ACH Volley Lublana przegrała w Trento z Itas Trentino 1-3. Później przed własną widownią uległ Asseco Resovii 0-3 i Tours VB 1-3.

W ekipie z Lublany kluczową postacią jest macedoński atakujący Nikola Gjorgiev (w sezonie 2017/2018 reprezentował barwy ONICO Warszawa) oraz reprezentanci Słowenii: libero Jani Kovacic i środkowy Danijel Koncilja. O jego sile stanowią także reprezentanci kraju: przyjmujący Jan Pokeršnik i Alen Sket. Udanie na rozegraniu radzi sobie 17-letni Nejc Najdic.

Skomplikowana sytuacja Resovii

Resoviacy chcą realnie myśleć o awansie nie mogą sobie już pozwolić na potknięcia.

– Na pewno sytuacja się nam skomplikowała, ale nie tym ostatnim meczem z Trentio ale tą porażką z Tours na dzień dobry. Będzie trudno, ale dopóki jest szansa, to będziemy robić, co w naszej mocy. Walczyć też w PlusLidze, bo to jest dla nas superważne – mówi Karol Kłos, środkowy Asseco Resovii.

Klemen Cebulj dodaje:

– Wiemy, że ciężkie zadanie przed nami, ale się nie poddajemy i walczymy dalej. Teraz najważniejsze to wygrać z Lublaną bez straty seta – stwierdza słoweński przyjmujący.

Asseco Resovia – ACH Volley Lublana

czwartek, godz. 18 (transmisja Polsat Sport i Radio Rzeszów)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin