Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Szósty Final Four TAURON Pucharu Polski siatkarek z Rzeszowa


Siatkarki z Rzeszowa w 2022 roku w Nysie zdobyły TAURON puchar Polski i teraz też nie ukrywają, że zamierzają sięgnąć po to trofeum. (Fot. TAURON Liga)

Siatkarki z Rzeszowa po raz szósty zagrają w finałowym turnieju o Puchar Polski. Już raz w Nysie cieszyły się ze zdobycia trofeum. Teraz też ekipa PGE Rysic nie ukrywa, że celem jest to trofeum.

SIATKÓWKA. FINAL FOUR TAURON PUCHARU POLSKI

Po raz pierwszy zespół z Rzeszowa zagrał w Final Four w 2017 roku. Wówczas to Developres poprowadził Lorenzo Micelli, który zastąpił na stanowisku trenera Jacka Skroka. W Zielonej Górze rzeszowianki w konfrontacji z faworytem z Polic zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i był o krok od sprawienia sensacji.

– Byłyśmy blisko, ale źle zaczęłyśmy tie-breaka, bo od dużej straty. Gdyby było inaczej, to można było myśleć o zwycięstwie. Mimo porażki cieszy mnie postawa mojej drużyny – mówiła wówczas rozgrywająca Developresu, Anna Kaczmar, a w ekipie z Rzeszowa wówczas grały m.in. Adela Helić, Klaudia Kaczorowska, Kremena Kamenova.

Dwa lata później zespół z Podkarpacia (trener Lorenzo Micelli) zagrał w Nysie, gdzie po wygraniu półfinału z ŁKS-em Commercecon w finale w trzech setach uległ ekipie z Polic. W 2020 roku Developres już pod wodzą Stephane Antigi znów w finale zmierzył się z Grupą Azoty Chemikiem, był bardzo bliski sukcesu, ale więcej zimnej krwi wykazały rywalki, które doprowadziły do tie-breaka i go wygrały. Na pocieszenie pozostały trzy nagrody indywidualne: najlepszą atakującą i zagrywającą wybrano Alexandr Frantti, a przyjmującą Jelenę Blagojević. Rok później znów na drodze zespołu z Rzeszowa staną zespół Grupy Azoty Chemika, ale już w fazie ćwierćfinału. Na Podpromiu Policzanki wygrały 3-2 i to one awansowały do Nysy, gdzie sięgnęły po trofeum. W końcu w 2022 roku zespół trenera Stephane Antigi osiągnął cel i wygrał Puchar Polski pokonując w finale zespół z Legionowa. Przed rokiem marzenia o obronie trofeum rozwiał ŁKS Commercecon, wygrywając w półfinale z rzeszowiankami po tie-breaku.

Teraz znów w Nysie na drodze ekipy trenera Antigi stają łodzianki. – Myślę, że ta nasza strona drabinki jest troszeczkę trudniejsza – mówi Aleksandra Szygłowska, libero PGE Rysic. – Słyszałam, że o naszej parze ćwierćfinałowej z Chemikiem mówiono, że to przedwczesny finał. Mało też osób na nas stawiało, a to my jedziemy do Nysy. W Pucharze Polski gra się jeden mecz i wszystko może się wydarzyć, możemy się równie dobrze spotkać w finale z drużyną UNI Opole, bo nie wiadomo komu uda się wygrać. Jest to dość zabawne. Trzeba grać i po prostu wygrywać każdy mecz, żeby znaleźć się tam jak najwyżej – mówi libero zespołu z Rzeszowa, który już rozpoczął przygotowania do turnieju w Nysie. – Przez dwa tygodnie mocno przycisnęłyśmy na siłowi, żeby przygotować się zarówno do zbliżającego się turnieju w Nysie jak i do play-offów. Te mecze będą najważniejsze. Na pewno ten finałowy turniej jest już gdzieś tam z tyłu głowy. Teraz miałyśmyt trochę więcej czasu, żeby się do tego przygotować i ciężej popracować. Na pewno to, co teraz sobie wypracujemy na boisku, ma później procentować dla nas w tym pucharze – stwierdza Katarzyna Wenerska, rozgrywająca PGE Rysic.

O przygotowaniach i wyczerpujących treningach pod kątem Final Four TAURON Pucharu Polski mówi też Weronika Centka. – Czujemy ciężar w nogach, bo i siłownia wchodzi nam ostatnio bardzo ciężko. Mamy bardzo długie plany, jeżeli chodzi o przerzucanie ton na siłowni. Treningi siatkarskie też są mocno wyczerpujące. Odczuwamy tego skutki, ale po prostu wszystkim nam sprawia to dużą przyjemność, bo wiemy, co nas czeka i ta ciężka praca nas jeszcze bardziej motywuje do tego, żeby jeszcze ciężej pracować na treningach. Oczywiście wychodzimy zmęczone, spocone i już tylko chcemy iść do domu i położyć się do łóżka, ale po prostu czujemy z tego mega satysfakcję – kończy środkowa PGE Rysic.

DEVELOPRES w turniejach finałowych PP

 • 2017 (Zielona Góra)
  Półfinał: Chemik Police – Developres 3-2 (25:18, 17:25, 25:19, 22:25, 15:9)
 • 2019 (Nysa)
  Półfinał: ŁKS Commercecon – Developres SkyRes 1-3 (29:27, 18:25, 24:26, 19:25)
  Finał: Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes 3-0 (25:23, 25:21, 25:22)
 • 2020 (Nysa)
  Półfinał: Developres SkyRes – DPD Legionovia 3-0 (25:21, 26:24, 25:16)
  Finał: Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes 3-2 (21:25, 25:20, 19:25, 25:23, 15:13)
 • 2022 (Nysa)
  Półfinał: Developres BELLA DOLINA – Grot Budowlani Łódź 3-1 (25:12, 25:22, 22:25, 25:17)
  Finał: Developres BELLA DOLINA – IŁ Capital Legionovia 3-0 (25:23, 25:19, 25:18)
 • 2023 (Nysa)
  Półfinał: Developres BELLA DOLINA – ŁKS Commercecon Łódź 2-3 (17:25, 23:25, 25:20, 25:16, 14:16)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin