REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Urodzinowy prezent dla trenera Antigi

Siatkarki z Rzeszowa wygrały już po raz piętnasty w tym sezonie. (Fot. CEV).

PGE Rysice wygrały w Łodzi z Grot Budowlanymi 3-1 i tym samym sprawiły prezent trenerowi Stephane Antidze, który obchodził w dniu meczu 48. urodziny. W ekipie Grot Budowlanych zagrała Jelena Blagojević, która ma za sobą sześć sezonów spędzonych w Rzeszowie.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Zespół z Rzeszowa pojawiły się w Łodzi bez przeziębionej Ann Kalandadze. Początkowo ton wydarzeniom na boisku nadawały łodzianki, które mocno we znaki dawały się rywalkom zagrywką. Od stanu 15:12 inicjatywę przejęły już rzeszowianki i po chwili prowadziły już 20:16. Bardzo dobrze w tym fragmencie meczu zagrywała Weronika Szlagowska.

Na kłopoty Blagojević

W II secie już od początku na boisku pojawiła się Jelena Blagojević, co na pewno wpłynęło na jakość przyjęcia łodzianek. Przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero po siedmiu skutecznych akcjach z rzędu łodzianek (bardzo dobrze zagrywała Ewelina Wilińska) wypracowały sobie bezpieczny dystans (24:18). Ekipa z Rzeszowa obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej była już bezradna. W dwóch kolejnym secie na prowadzenia niaml cały czas utrzymywały się rzeszowianki, ale rywalki nie dawały za wygraną. Doprowadziły do remisu 22:22, ale kolejne trzy akcje należały już do rzeszowianek. Te znów dobrze zaczęły czwartą partię, łodzianki za sprawą Jeleny Blagojević doprowadziły do remisu 11:11. Przy stanie 17:18 wicemistrzynie Polski zdobyły cztery punkty z rzędu i było już praktycznie po meczu.

GROT BUDOWLANI Łódź – PGE RYSICE Rzeszów 1-3 (19:25, 25:20, 22:25, 20:25)

Budowlane: Wilińska, May 17, Różyńska 10, Bjelica 19, Mitrović 1, Lisiak 6 oraz Łysiak (libero), Blagojević 14, Kukulska, Łazowska, Sobiczewska.

Trener Maciej Biernat.

PGE Rysice: Wenerska, Coneo 23, Jurczyk 5, Orvosova 25, Szlagowska 14, Centka 7 oraz Szczygłowska (libero), Kowalska 2, Makarowska-Kulej, Obiała 1. De Paula.

Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: M. Broński i A. Czywczyńska. MVP: Gabriela Orvosova. Widzów: 1530.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin