REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Z Rzeszowa do Rzymu

Po dwóch sezonach w barwach zespołu z Rzeszowa Czeszka Gabriela Orvosova będzie teraz występować w drużynie z Rzymu. (Fot. Tauron Liga)

Po dwóch latach gry w zespole z Rzeszowa, Gabriela Orvosova obrała włoski kierunek. Czeska atakująca będzie występować w zespole Serie A1, Aeroitalia SMI Roma Volley.

SIATKÓWKA

Czeszka przez dwa lata w Rzeszowie zdobyła 842 punkty w 56 meczach TAURON Ligi. W minionym sezonie sześciokrotnie wybierano ją MVP. W klasyfikacji najlepiej punktujących i atakujących TAURON Ligi zajęła trzecie miejsce. Z zespołem z Podkarpacia zdobyła Superpuchar Polski i dwa wicemistrzostwa. Do Rzeszowa trafiła z BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała, gdzie grała w sezonach 2020-2022.

Nowy klub czeskiej atakującej w minionym sezonie zajął ósmą lokatę. Trenerem ekipy z Rzymu jest dobrze znany w Polsce, Giuseppe Cuccarini, który pracował w Chemiku Police i ŁKS-ie Commercecon Łódź. W zespole Aeroitalia SMI Roma Volley występować będą też inne postacie znane z TAURON Ligi. Rozgrywająca Serbka, Sladjana Mirković, kubańska przyjmująca Wilma Salas (obie grały przed kilkoma laty w zespole z Polic). Na środku natomiast zagra Niemka Marie Scholzel, która w ub. sezonie występowała w zespole z Radomia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rekordowa frekwencja na meczach PGE Rysic

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin