Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Wiktor Rafalski i Antti Vuolas. Dwóch nowych w Texom Stali Rzeszów

Żużlowiec Wiktor Rafalski, nowy zawodnik Stali Rzeszów
Kadra Texom Stali Rzeszów wzbogaciła się w tym tygodniu o dwóch nowych zawodników. Pierwszy z Nich to 20-letni Wiktor Rafalski. (Fot. FB Speedway Stal Rzeszów)

20-letni Wiktor Rafalski i starszy o 4 lata Antti Vuolas dołączyli do ekipy Texom Stali Rzeszów. Jej barw której będą bronić do końca bieżącego sezonu. Ten pierwszy trafił do Rzeszowa na zasadzie wypożyczenia z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, drugi na identycznych warunkach z Platinum Motoru Lublin.

2. LIGA ŻUŻLOWA

Rafalski wystąpił w tym sezonie w 9 biegach PGE Ekstraligi, w których zdobył wraz z bonusami 9 pkt, co daje mu średnią biegową na poziomie 1,000.

Zdecydowanie więcej okazji do startów miał w U24 Ekstralidze, gdzie był mocnym punktem zespołu z Grudziądza. Wystartował on w 69 biegach zdobywając wraz z bonusami 113 pkt (średnia biegowa 1,638). 20-latek będzie alternatywą dla słabo spisującego się w tym sezonie Mateusza Majchera, którego będzie mógł zastąpić w decydującej części sezonu na pozycji krajowego juniora.

Vuolas jest rewelacją sezonu w U24 PGE Ekstralidze

Antti Vuolas, nowy zawodnik żużlowiec Stali Rzeszów
Drugim zawodnikiem, który dołączył do rzeszowskiej drużyny jest 24-letni Antti Vuolas. (Fot. FB Speedway Stal Rzeszów)

Drugim, wydaje się zdecydowanie większym wzmocnieniem „Żurawi”, jest Fin Antti Vuolas. W tym roku miał on już okazję zastępować w meczach PGE Ekstraligi kontuzjowanego Dominika Kuberę. Pod nieobecność jednego z liderów mistrza Polski, wystąpił on 7 biegach, w których zdobył 3 pkt.

Fin jest prawdziwą rewelacją tego sezonu w U24 PGE Ekstralidze, w której w 58 biegach zdobył 147 pkt. Daje mu to znakomitą średnią biegową na poziomie 2,535. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników U24 Ekstraligi przegrywa tylko z Kacprem Pludrą (2,653 pkt/bieg).

Antti Vuolas jest również reprezentantem swojego kraju na trwającym właśnie Drużynowym Pucharze Świata we Wrocławiu. W jednym z biegów wtorkowego półfinału przywiózł on za plecami byłych mistrzów świata: Duńczyka Nickiego Pedersena i Autralijczyka Jasona Doyle’a. W drużynie z Rzeszowa Vuolas będzie mógł startować na pozycji U24, na której do tej pory regularnie jeździł w tym sezonie Rafał Karczmarz.

Texom Stal Rzeszów najbliższy mecz ligowy rozegra 5 sierpnia, o godz. 14, kiedy to przed własną publicznością zmierzy się z outsiderem II-ligowej tabeli z Rawicza. Niewykluczone, że zarówno Rafalski jak i Vuolas zadebiutują w tym spotkaniu w barwach rzeszowskiej drużyny.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin