Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

100 tysięcy pasażerów w miesiącu. Lotnisko w Jasionce z kolejnym rekordem

Odprawa pasażerów na lotnisku Rzeszów - Jasionka.
W czerwcu 2023 r. na lotnisku w Jasionce padł kolejny rekord. Odprawionych zostało ponad 100 tysięcy pasażerów. (Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Lotnisko Rzeszów – Jasionka świętuje kolejny rekord. W czerwcu przewinęło się przez nie dokładnie 104 279 pasażerów. To 8 procent więcej niż w rekordowym do tej pory lipcu 2022 r.

– Magiczna granica 100 tysięcy pasażerów w miesiącu została przekroczona – cieszy się Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Jeszcze bardziej optymistycznie wyglądają statystyki za całe pierwsze półrocze 2023 roku, w trakcie którego w Jasionce zameldowało się ponad 440 tys. podróżnych. To aż o 22 procent więcej niż w dotychczas rekordowej pierwszej połowie 2019 roku.

Na rekordowy wynik w czerwcu 2023 r. wpłynęło m.in. spore zainteresowanie wakacyjnymi lotami czarterowymi. Ponad  35 tys. osób poleciało z Jasionki na wczasy w Czarnogórze, Turcji, Bułgarii, Albanii Grecji czy Egipcie. Kolejne 33 tys. pasażerów skorzystało z tanich połączeń do Zadaru, które oferuje z Rzeszowa Ryanair i do Rzymy z węgierskim Wizz Airem.

– Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też oferowane przez LOT transatlantyckie połączenie do amerykańskiego Newark oraz krajowa trasa do Gdańska. Łącznie w ubiegłym miesiącu narodowy przewoźnik obsłużył na naszym lotnisku ponad 22 tysiące pasażerów – informuje rzecznik.

W czerwcowej „trójce” najchętniej wybieranych miast, do których latali podróżni z Jasionki, znalazły się:

  • Warszawa (19,2 tys. pasażerów),
  • Antalya (18,5 tys.)
  • oraz Londyn (15,5 tys.).
Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce w liczbach. (Inf. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin