Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Na lotnisku w Jasionce rekord za rekordem. W lipcu ponad 120 tysięcy pasażerów

Pasażerowie samolotu LOT na lotnisku Rzeszów-Jasionka
W lipcu na lotnisku w Jasionce padł kolejny rekord. Skorzystało z niego ponad 120 tysięcy pasażerów. (Fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka)

Kolejny miesiąc i kolejny rekord. W lipcu przez lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce przewinęło się ponad 120 tysięcy pasażerów. To o 15 procent więcej niż miesiąc wcześniej, kiedy to… padł rekordowy wynik.

W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył dokładnie 120 336 pasażerów. 37 procent z nich skorzystało z połączeń czarterowych m.in. do Czarnogóry, Grecji, Turcji, Egiptu i Albanii. Na wakacje z Rzeszowa poleciało w lipcu prawie 45 tysięcy osób.

– Dla porównania – rok temu było to 20 tysięcy wczasowiczów, a w najlepszym do tej pory dla lotniska 2019 roku 15 tysięcy – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Największy ruch w samolotach Ryanair

Jeśli chodzi o przewoźników regularnych to największym powodzeniem w Jasionce cały czas cieszy się Rynair. W lipcu na pokłady samolotów firmy z Dublina wsiadło 31 tysięcy pasażerów. Na drugim miejscu uplasowały się Polskie Linie Lotnicze LOT z 24 tysiącami podróżnych.

Ponad 4 tysiące osób podróżowało na trasie Lufthansy z Rzeszowa do Monachium, podobna ilość skorzystała z połączenia Wizz Air z Jasionki do Rzymu.

Od początku 2023 roku do końca lipca lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło 563 tysięcy pasażerów. W tym tempie na koniec roku będziemy więc mieć kolejny rekord, tym razem roczny. Dotychczasowy, z 2019 roku, to 772 tysiące osób.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin