REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Droga Solina – Myszków bez utrudnień. Remont przeciągnął się półtora roku!

Budowa drogi w Bieszczadach łączącej Myczków i Solinę
Prace przy remoncie drogi nr 895 na odcinku Solina-Myczków rozpoczęły się pod koniec 2021 roku. (Fot. Michał Hubala/podkarpackie.pl)

Półtora roku opóźnienia, ale w końcu jest! Długo wyczekiwany przez mieszkańców i turystów remont drogi Myczków – Solina uznano za zakończony. Od października, bez stania w wielokilometrowych korkach dostaniemy się nad Jezioro Solińskie.

Prace przy remoncie drogi nr 895 na odcinku Solina – Myczków rozpoczęły się pod koniec 2021 roku. Droga jest częścią tzw. małej obwodnicy bieszczadzkiej, która ma poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania w okolicach Jeziora Solińskiego.

Jak zapowiadano, kierowcy bez przeszkód mieli z niej mogli korzystać już w październiku 2022 r. Niestety oddanie jej do użytku znacznie się opóźniło. Jak tłumaczył wykonawca, czyli firma Budimex, było to wynikiem m.in. pandemii koronawirusa, wybuchu wojny na Ukrainie oraz trudnych warunków pracy drogowców, którzy musieli pracować przy ciągłym ruchu samochodowym.

Z Myczkowa do Soliny nareszcie bez utrudnień

Podczas jazdy na trasie Myczków – Solina kierowcy musieli kilkukrotnie zatrzymywać się na światłach, bo ruch odbywał się tam wahadłowo. Na uciążliwy remont narzekali też okoliczni mieszkańcy, którym przeszkadzał nie tylko hałas, ale i też unoszący się wiecznie w powietrzu pył z budowy. Ostatecznie remont drogi zakończył się dopiero pod koniec września 2023 r.

Obecna droga jest szeroka na siedem metrów i ma większą przepustowość. Rozbudowane zostały skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Powstały zatoki autobusowe i chodniki, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Dodatkowo zabezpieczono osuwiska, skarpy oraz brzegi cieków wodnych.

Drogowcy najwięcej problemów mieli z przebudową mostu w Solinie. Stary postanowiono rozebrać, a dla utrzymania ruchu wybudowano tymczasową przeprawę. Ogólnie w trakcie tej inwestycji powstały dwa nowe mosty, a ten w Solinie ma 101 m długości.

Przebudowa 6,13 km drogi kosztowała 59 mln zł, a jej głównym inwestorem jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. 45,3 mln zł na jej budowę pozyskano dzięki dofinansowaniu z UE w ramach RPO WP 2014 – 2020. Dzięki niej ma się znacząco poprawić dostępność komunikacyjna tej części powiatu leskiego.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin