REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Elza z Ustrzyk Górnych patroluje granicę w Bieszczadach. Zobacz wideo

Patrol straży granicznej z psem w Bieszczadach
Na filmie patrol z placówki SG z Ustrzyk Górnych z psem służbowym Elzą. (Fot. BiOSG)

Słońce, deszcz, wiatr – dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pogoda nie ma znaczenia. Tak jak i dla czworonożnej Elzy, która towarzyszy im w patrolach na granicy w Bieszczadach.

Ochrona granicy państwowej to wymagająca poświęcenia służba. Nie ważne jaka pogoda – granica naszego państwa jest pilnowana 24 godziny na dobę.

Bieszczadzka jesień potrafi być pełna uroku i wdzięku, ale to tylko jedna z odsłon służby na podkarpackim odcinku granicy państwowej. To tylko dodatek do nielekkiej pracy, którą na granicy wykonują funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

– Jednego dnia mundurowi przemierzają przygraniczne górskie trasy w towarzystwie delikatnych podmuchów wiatru i ciepłych promieni słonecznych, innym razem przedzierają się przez strugi deszczu, wichury i śnieg – mówi por. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak pokazuje życie, pięknie wyglądająca jesienna aura to rzadki oddech w realiach codziennej służby mundurowych z górskich placówek BiOSG.

– Oni wciąż pamiętają, że ślubowali stać na straży granic Rzeczypospolitej Polskiej i z tych obietnic się wywiązują, niezależnie od warunków – podkreśla rzecznik.

Elza patroluje bieszczadzką granicę.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin