REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Wilk chciał dołączyć do „bieszczadzkiej watahy”

Wilk szary w lesie pomiędzy drzewami
Strażnicy graniczni spotkali wilka w okolicy miejscowości Wielkie Oczy w powiecie lubaczowskim. (Fot. BiOSG)

Samotny szary wilk chciał dołączyć do „bieszczadzkiej watahy”, czyli Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W okolicach miejscowości Wielkie Oczy, natknęli się na niego funkcjonariusze z placówki w Korczowej, którzy patrolowali okolicę granicy.

W tym roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przyjmuje rekordową liczbę – 200 osób. Strażnicy Graniczni śmieją się, że ta informacja odbija się tak szerokim echem po Podkarpaciu, że wśród zainteresowanych znalazł się nawet… wilk.

Nie trzeba było go wywoływać z lasu, gdyż sam znalazł mundurowych.

– Można powiedzieć, że na jego widok strażnicy graniczni, patrolujący granicę w okolicach przygranicznej miejscowości Wielkie Oczy zrobili… wielkie oczy – żartuje por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy Graniczni patrolujący pieszo granicę państwa, często mają okazję spotkać zwierzynę leśną. Nie często udaje im się jednak zrobić tak ładne zdjęcia. A wilczysko… choć do rekrutacji raczej nie przystąpi, to jest jeszcze dla niego nadzieja na karierę w roli służbowego pupila.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne znajdują się na stronie BiOSG w zakładce „Praca w BiOSG”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin