Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Modernizacja ul. Pileckiego w Kolbuszowej coraz bliżej

Wkrótce przy ul. Pileckiego w Kolbuszowej rozpocznie się modernizacja ulicy. Ma powstać tam nowa sieć elektroenergetyczna.
Mieszkańcy ul. Pileckiego od lat czekają na normalną ulicę. (Fot. Paweł Galek)

Wygląda na to, że coś drgnęło w sprawie długo wyczekiwanej przez mieszkańców modernizacji ul. Witolda Pileckiego w Kolbuszowej. Wkrótce rozpocznie się tam budowa nowej sieci elektroenergetycznej. Wartość zadania wynosi prawie 100 tys. zł. Wykonanie tych prac jest konieczne, aby móc w ogóle myśleć o przebudowie tej ulicy. 

– Są tam duże problemy na ze względu na usytuowanie w drodze kabli i gazociągu. W ub.r. były ogłoszone dwa przetargi na roboty drogowe wraz z przebudowa całej infrastruktury podziemnej. Nie zgłosiła się żadna firma, bo pewnie nikt nie chciał mieć kłopotów z gazownictwem i PGE – mówił burmistrz Jan Zuba.

– Podjęliśmy więc decyzję o ogłoszeniu przetargu tylko na przebudowę kabli, czyli na przełożenie ich z jezdni na prywatne posesje. 

– Po wykonaniu tej przekładki, budową nowego gazociągu zajmie się firma, która ostała wskazana przez zakład gazowniczy. Ona już dokonała tam odkrywek, żeby sprawdzić, czy linia przebiega tak jak  na mapach czy może trochę inaczej. Oba te zadania zostaną zrealizowane w tym roku. Następnie będzie można ogłosić przetarg na roboty drogowe.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin