Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Podkarpaccy strażacy na wakacjach wyjeżdżali pomagać co kwadrans. Ponad 7 tysięcy razy

W akcji gaszenia jednego z największych w ostatnim czasie pożaru w Firmie Oponiarskiej w Dębicy brało udział 140 podkarpackich strażaków. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)

Kiedy my odpoczywamy, strażacy mają ręce pełne roboty. Podczas tegorocznych wakacji na Podkarpaciu wyjeżdżali do ponad 7 tys. interwencji, z czego zaledwie 700 to były pożary. Nadal zdążają się żartownisie, którzy wzywają pomoc, choć nikt jej nie potrzebuje.

Bryg. Marcin Betleja przyznaje, że wakacje były bardzo intensywnym czasem dla strażaków.

– Do pomocy wzywano nas ponad 7 200 razy. Ponad 700 razy wyjeżdżaliśmy do pożarów, pozostałe interwencje to tzw. miejscowe zagrożenia, czyli działania niezwiązane z ogniem – wymienia rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Co ciekawe, wóz strażacki wyruszał na pomoc średnio co 14 minut. A w akcję zaangażowanych było ponad 11 500 zastępów podkarpackich strażaków, którzy udzieli pomocy ponad 700 osobom. Niestety, w zdarzeniach, do których wzywano druhów, zginęło 80 osób.

Były też fałszywe alarmy

Działania strażaków były przeróżne.

Usuwaliśmy skutki burz, nawałnic i silnych opadów deszczu. Działaliśmy w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Byliśmy wzywani praktycznie do każdego wypadku drogowego. Niestety, telefony na numery alarmowe to nie tylko zgłoszenia wypadków i pożarów. To także alarmy fałszywe, których zanotowaliśmy ponad 250 – wymienia Marcin Betleja. kinder

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin