Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie. Są dodatkowe klasy w liceach i technikach

VI LO w Rzeszowie. Absolwentki podstawówe sprawdają czy dostały się do szkoły.
Dziewczyny sprawdzają czy znalazły się na liście uczniów przyjętych do VI liceum ogólnokształcącego w Rzeszowie. (Fot. Anna Moraniec)

Około 500 uczniów w Rzeszowie nie dostało się w tym roku do wymarzonych liceów i techników. W związku z tym uruchomiono dodatkowe klasy w szkołach średnich.

I tak po jednym dodatkowym oddziale powstanie:

  • w III LO w Rzeszowie,
  • VII LO (ZS nr 2),
  • VIII LO,
  • X LO (ZSKU),
  • XII LO (ZSO nr 4);
  • klasa humanistyczna, powstanie także w Zespole Szkół Technicznych, kształcącej w zawodzie technik programista
  • i Zespole Szkół nr 2, w zawodzie technik logistyk.

Większe zapotrzebowanie jest konsekwencją reformy edukacji. W tym roku w pierwszych klasach spotkało się półtora rocznika absolwentów szkół podstawowych.

O przyjęcie do szkół średnich w Rzeszowie ubiegało się blisko 5 700 uczniów, z czego około 5 200 zostało zakwalifikowanych w podstawowej rekrutacji.

Ok. 500 absolwentów podstawówek nie dostało się do żadnej z wybranych placówek w pierwszym terminie. Dlatego w rekrutacji uzupełniającej będą mogli znaleźć miejsca w dodatkowo utworzonych klasach, mniej obleganych liceach, technikach, w szkołach branżowych lub szkołach niepublicznych.

Do internatu w Rzeszowie przez Internet

Tegoroczną nowością w Rzeszowie, związaną z naborem do szkół średnich jest internetowa rekrutacja do internatów za pomocą Platformy internetowej Vulcan.  Rozpoczęła się 24 lipca 2023 i potrwa do 4 sierpnia. Lista przyjętych zostanie opublikowana 23 sierpnia.

Kandydaci, któzy chcą mieszkać w internacie w Rzeszowie mogą złożyć dokumenty zarówno w formie tradycyjnej, papierowej jak i elektronicznej. Formularze wniosku dostępne są w sekretariatach szkół lub w internatach, oraz w plikach do pobrania na stronie: naborz-kandydat.vulcan.net.pl/rzeszowprojekt

W rzeszowskich internatach dostępne są 1254 miejsca.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin