Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Remont przejazdu kolejowego w Rzeszowie. Będą spore utrudnienia

Remont przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie.
Ulica Warszawska w Rzeszowie jest przebudowywana. W ramach tej inwestycji rozpoczęły się roboty przy przejeździe kolejowym na ul. Myśliwskiej. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

W poniedziałek, 5 czerwca, zamknięto przejazd kolejowy przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. To inwestycja związana z przebudową ul. Warszawskiej. Prace potrwają do 20 czerwca, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zmieniono też trasy miejskich autobusów.

W czasie zamknięcia przejazdu przez ul. Myśliwską w Rzeszowie kierowcy chcący wyjechać z osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy na ul. Warszawską lub też dojechać od strony ul. Warszawskiej do swoich osiedli będą musieli korzystać z objazdów. Główny prowadzi drogami powiatowymi, przez Rudną Wielką. Inny będzie biegł ulicą Borową oraz ulicami Chmajówka i Łąkowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Z Warszawskiej na Krakowską. Powstanie łącznik za 300 milionów

– Roboty na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Myśliwskiej będą polegały na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzenie konstrukcji drogowej – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Planowo przejazd będzie nieczynny do 20 czerwca. Może się jednak okazać, że przerwa potrwa krócej, do 14 bm.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie wyniesie 33,5 mln zł. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to koniec 2023 r. Przebudowa tej ulicy jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi – od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. 

Zmiana tras autobusów MPK na czas remontu

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej od poniedziałku zmieniły się też trasy autobusów MPK Rzeszów w tym rejonie:

  • linia nr 8: kursy do Rudnej Wielkiej zostają skrócone do przystanku Warszawska/Łowiecka 10, kursy z Rudnej Wielkiej będą realizowane od przystanku Warszawska/Myśliwska 09 (z pominięciem przystanków w Rudnej Wielkiej oraz na ulicach: Pogwizdowskiej i Myśliwskiej, 
  • linia nr 20: kursy do Bratkowic będą realizowane do przystanku Warszawska/Borowa 08 bez zmian następnie Warszawska/Łowiecka 10, Rudna Wielka I 01, dalej bez zmian; kursy do ul. Bardowskiego będą realizowane do przystanku Rudna Wielka Dom Ludowy 20 bez zmian, następnie Rudna Wielka szkoła 02, Warszawska/Myśliwska 09 i dalej bez zmian,
  • linia nr 57 została zawieszona.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin