Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Od 1 lipca szczepienia przeciwko COVID-19 poza apteką

Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Pixabay)

NFZ wydał komunikat, w którym pisze, że z dniem 30 czerwca, czyli ostatnim dniem obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, wygasły uprawnienia farmaceutów do realizacji szczepień przeciw COVID-19. W praktyce oznacza to, że od 1 lipca nie ma  już możliwości zaszczepienia się w aptece.

Fundusz podkreśla, że farmaceuci uzyskali uprawnienia do realizacji szczepień ochronnych czasowo – na okres trwania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego. 

– Wszystkie punkty szczepień zlokalizowane w aptekach byłym cennym wsparciem w prowadzonej akcji szczepiennej w najbardziej nasilonym okresie epidemii – przyznaje w komunikacie NFZ. 

I dodaje, ze po ustaniu stanu zagrożenia epidemicznego szczepienia przeciwko COVID-19 do odwołania będą kontynuowane w punktach szczepień, będących podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, przez uprawniony personel medyczny.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin