REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 1 października 2023

Kolbuszowian odznaczony przez ukraińską armię

Grzegorz Romaniuk. (Fot. Paweł Galek)

Grzegorz Romaniuk z Kolbuszowej otrzymał ukraińskie odznaczenie wojskowe w uznaniu za pomoc niesioną dla tamtejszej armii. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznane przez generała brygady – dowódcę centrum szkoleniowego.

Pan Grzegorz jako wolontariusz od samego początku wojny w Ukrainie aktywnie wspiera i pomaga potrzebującym mieszkańcom tego kraju. Jest lokalnym liderem w niesieniu pomocy dla uchodźców, cały czas organizując transporty humanitarne do tego kraju.

Największą popularność wśród mieszkańców zdobył jako kolbuszowski Św. Mikołaj. W tej roli zasłynął spektakularną podróżą swoimi saniami na Ukrainę, by w okresie świąt Bożego Narodzenia wręczyć dzieciom prezenty. Nie byłoby tego, gdyby zbiórka darów, którą zorganizował w przedszkolach, szkołach i w innych miejscach powiatu kolbuszowskiego.  

W sieci pojawił się film z miasteczka Turki, koło Lwowa. Widzimy tam dzieci dziękujące Mikołajowi śpiewem i muzyką. I nawet nie przeszkodził im w tym brak prądu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Jedynka Super Nowości z 29 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin