Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Resovia dziś wieczorem zagra o wyjście ze strefy spadkowej

Resovia w meczu z Zagłębiem nie może sobie pozwolić na stratę punktów. (Fot. CWKS Resovia S.A.)

Obowiązkiem „Pasiaków” w niedzielnym meczu z Zagłębiem Sosnowiec jest zakończenie spotkania z przynajmniej jednym „oczkiem”. Jeśli Resovia to zrobi, opuści strefę spadkową.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

– To będzie bardzo ważny mecz. Nie nakładamy jednak na siebie dodatkowej presji z tego tytułu. Wiemy, o co gramy i na pewno zagramy o zwycięstwo. Atmosfera w szatni jest bardzo dobra. W zespole jest rywalizacja, która nas napędza – powiedział dla Resovia TV Michał Gliwa, bramkarz „Pasiaków”, były golkiper Zagłębia Sosnowiec.

Zawodnik biało-czerwonych zwrócił uwagę, że rywale, choć piastują ostatnią lokatę w tabeli, mają w swoich szeregach kilka indywidualności.

– Na papierze Zagłębie wygląda dobrze, jeśli chodzi o personalia, ale my patrzymy na siebie. Trener razem ze sztabem szkoleniowym dobrze nas przygotował. Pracujemy, rywalizujemy i to przyniesie nam owoce – zapewnia reprezentant Resovii.

Nie ma mowy o lekceważeniu rywala

Piłkarze z Wyspiańskiego 22 ani myślą lekceważyć ligowego outsidera, który zamyka ligową stawkę z dorobkiem 11 pkt, a jego strata do bezpiecznej lokaty wynosi 8 „oczek”. Odległa pozycja „Chłopców znad Brynicy” może zaskakiwać.

Klub ze Śląska ma bowiem kilku piłkarzy, których chciałoby mieć u siebie większość trenerów Fortuna 1. Ligi. Mowa zwłaszcza o Kamilu Bilińskim, Joelu Valencii i nowym nabytku, Michale Janocie. Ci trzej doświadczeni gracze razem mają na koncie 322 rozegrane mecze w Ekstraklasie. Ten pierwszy może się ponadto pochwalić kilkoma zagranicznymi sukcesami jak dwukrotnym mistrzostwem Łotwy czy mistrzostwem Litwy. Na polskim zaś podwórku 2 lata temu został królem strzelców I-ligowych rozgrywek.

Z koeli Valencia to dwukrotny mistrz Polski z Piastem Gliwice i Legią Warszawa, a także najlepszy piłkarz PKO BP Ekstraklasy z 2019 roku. Wspominani zawodnicy w bieżącej kampanii nie spisują się na miarę swoich możliwości, a ich klub po blisko 10 latach jest mocno zagrożony spadkiem do 2. ligi.

Zimą w ekipie z Sosnowca trochę się pozmieniało – od pionu sportowego do przemeblowania kadry. Misji ratowania Zagłębia podjął się nowy trener, Białorusin Aleksandr Chackiewicz. Kłopoty Zagłębia to jednak nie problem Resovii. Podopieczni Rafała Ulatowskiego są faworytem tego starcia, a każdy inny rezultat niż wygrana będzie przyjęta przez ich kibiców z dużym rozczarowaniem.

– Poziom motywacji na ten mecz będzie ogromny, ale trzeba uważać, żeby się nie przemotywować – uczula nowy napastnik biało-czerwonych Gracjan Jaroch, który w niedzielę prawdopodobnie zadebiutuje w nowych barwach.

RESOVIA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

niedziela, godz. 18 (Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin