Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Resovia gromi w ostatnim sparingu przed powrotem do ligowej rywalizacji

„Pasiaki” w okresie przygotowawczym rozegrały trzy sparingi. Dwa zakończyły się bezbramkowym remisem, a konfrontacja ze Słowakami przyniosła okazałe zwycięstwo. (Fot. Paweł Golonka/CWKS Resovia S.A.)

W najbliższą sobotę do ligowej rywalizacji wrócą piłkarze Resovii, którzy w zaległym meczu zmierzą się z Wisłą Płock. Ostatni sprawdzian „Pasiaków” przed inauguracją rozgrywek wypadł nader pomyślnie. Gracze Rafała Ulatowskiego wbili rywalom ze słowackiej ekstraklasy aż pięć goli.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

Rzeszowianie w ostatnim teście przed grą o stawkę mierzyli się w podkrakowskiej Rącznej z 7. ekipą słowackiej Nike Ligi FK Železiarne Podberezová. Zespół z Wyspiańskiego 22 zagrał bardzo dobre zawody, nie zostawiając wyżej notowanym przeciwnikom żadnych złudzeń, kto jest lepszą drużyną.

– Czekaliśmy na wygraną od meczu z Odrą Opole. Wiemy, że to tylko sparing, ale patrzymy w przyszłość z optymizmem. W drużynie jest zdrowa rywalizacja, co przenosi się na jakość treningów i w efekcie tego dobrych meczów. Przez dwa miesiące wspólnej pracy poprawiliśmy znacząco organizację gry w defensywie, bo tego elementu wymagała od nas największa liczba straconych bramek na jesień. Staliśmy się zespołem, który lubi rywalizację i będzie grał według swojego planu w każdym meczu – powiedział dla mediów Resovii jej trener, Rafał Ulatowski.

Opiekun biało-czerwonych w sparingu ze Słowakami zdecydował się nie podawać do wiadomości publicznej składu swoich podopiecznych. 

Resovia w sobotę (10.02.) na Stadionie Miejskim w Rzeszowie podejmie 7. zespół Fortuna I Ligi Wisłę Płock. Będzie to zaległe spotkanie 17. kolejki. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 15.

Resovia – FK Železiarne Podberezová 5-0 (2-0)

1-0 Adamski (4.), 2-0 Wasiluk (42.), 3-0 Mikulec (54.), 4-0 Łyszczarz (68.), 5-0 Bondarenko (90.)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin