REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Zmian w Resovii ciąg dalszy. Jakub Żukowski trenerem, Adrian Łyszczarz odchodzi

Jakub Żukowski podpisał umowę do końca sezonu 2024/25. (Fot. CWKS Resovia S.A./Paweł Golonka)

Od momentu spadku Resovii do 2. ligi w zespole „Pasiaków” dochodzi do systematycznych zmian. Po tym, gdy z drużyny odeszło sześciu zawodników z trenerem Rafałem Ulatowskim, w gabinetach z Wyspiańskiego postanowiono, że nowym opiekunem rzeszowian zostanie Jakub Żukowski. Powiększa się również lista ubytków. Tym razem z zespołem pożegnał się Adrian Łyszczarz.

PIŁKA NOŻNA. 2. LIGA

Po spadku Resovii było niemal wiadome, że w kolejnym sezonie drużyny nie poprowadzi trener Rafał Ulatowski. Wybór nowego szkoleniowca trwał jednak dość długo.

– Czekamy na decyzję zarządu związaną z wyłonieniem osoby trenera – usłyszeliśmy we wtorek od Pawła Bukały, rzecznika prasowego ekipy z Wyspiańskiego 22.

Włodarze spadkowicza już dzień później dokonali wyboru nowego szkoleniowca, którym został dotychczasowy asystent Ulatowskiego, Jakub Żukowski. To on prowadził także pierwsze zajęcia biało-czerwonych po powrocie piłkarzy z urlopów. Nowy opiekun „Pasiaków” wcześniej pracował w Chojniczance, wcześniej zaś zatrudniony był w Stomilu Olsztyn, Olimpii Grudziądz oraz akademii Lechii Gdańsk. 37-latek parafował z klubem roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Pracuje tutaj od półtora roku i pomimo stosunkowo krótkiego czasu spędzonego w Rzeszowie, Resovia jest głęboko zakorzeniona w moim sercu. Poznałem specyfikę klubu i drużyny, z którą przeżywałem wzloty i upadki. Cechuje mnie ambicja oraz waleczność i tego samego wymagał będę od swojego zespołu. Wiem, że nasi kibice także będą oczekiwali od nas tego na boisku – zaangażowania, woli walki i determinacji – powiedział dla mediów Resovii po podpisaniu kontraktu Jakub Żukowski, dla którego praca na stanowisku trenera biało-czerwonych będzie pierwszym tego typu wyzwaniem. We wspominanych klubach dotychczas sprawdzał się jako asystent.

Łyszczarz odchodzi, Mikulec bliski Wisły Kraków

Nowy trener „Pasiaków” w 2. lidze nie będzie miał do dyspozycji Adriana Łyszczarza. Ofensywny pomocnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Były gracz Śląska Wrocław w Rzeszowie pojawił się przed rozpoczęciem poprzedniej kampanii. W resoviackim trykocie wystąpił łącznie w 35 meczach, zdobywając 4 bramki, do których dorzucił 8 asyst.

Adrian Łyszczarz grał w Resovii od początku ubiegłego sezonu. (Fot. CWKS Resovia S.A./Paweł Golonka)

Wiele wskazuje na to, że swojego siódmego sezonu w biało-czerwonych barwach nie rozegra Rafał Mikulec. Jak poinformował portal X Wisły Kraków, boczny obrońca Resovii przechodzi w klubie 13-krotnego mistrza Polski testy medyczne i w przypadku pozytywnych wyników zostanie piłkarzem „Białej Gwiazdy”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin