REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 5 czerwca 2026

Smutne pożegnanie z ekstraklasą (wideo)

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Smutno wyglądało pożegnanie z ORLEN Basket Ligą w Krośnie. W ostatnim meczu Miasto Szkła przegrało ze Śląskiem 66:88, a spotkanie toczyło się pod dyktando gości. Krośnianie po rocznej przygodzie opuszczają ekstraklasę.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

Wrocławski Śląsk, który walczył o zajęcie trzeciej lokaty przed fazą play-off, cel osiągnął. W Krośnie dominował praktycznie przez cały mecz, natomiast gospodarze na prowadzeniu byli tylko przez… 18 sekund, kiedy to mieli punkt przewagi. Dla Miasta Szkła był to czwarty występ w najwyższej klasie rozgrywkowej i jak się okazuje najgorszy. Przypomnijmy, że debiutowali w sezonie 2016/2017 gdzie z bilansem 15 zwycięstw i 17 porażek zajęli dwunaste miejsce w gronie siedemnastu zespołów. Rok później Szklany Team z bilansem 8/24 zajął piętnaste miejsce, natomiast w sezonie 2018/1019 ostatnie w gronie szesnastu zespołów z bilansem 6/24. Teraz zespół prowadzony przez Marosa Kovacika zakończył rozgrywki mając czterywygrane i dwadzieścia sześć porażek.

Miasto Szkła Krosno – Śląsk Wrocław 66:88 (16:24, 19:21, 17:19, 14:24)

Miasto Szkła: Shungu 6 (5 zb., 5 a., 4 s.), Bockler 14 (2×3), Jankowski 9 (2×3), Wójcik 6 (6 zb.), Radić 15 (16 zb.) oraz Góreńczyk 4, Jackson 11 (3×3), Chruściel 1, Łałak 0, Chrabota 0.

Śląsk: Gray 6 (3 p.), Kulikowski 11 (3×3), Nizioł 19 (2×3, 9 a.), Penava 11 (1×3, 8 zb.), Djordjević 10 oraz Wiśniewski 3 (1×3), Luc 4 (1×3, 4 s.), Wiliams 8 (6 zb.), Urbaniak 10 (5 zb.), Sternicki 1, Czerniewicz 5 (1×3).

Sędziowali: M. Skorek, B. Podkowińska, T. Tybor. Widzów: 863.

PRZECZYTAJ TEŻ: OPTeam Energia Polska Resovia pożegnała Marka Zapałowskiego

Fot. PLK

Udostępnij

FacebookTwitter