REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Porażka w Tychach. To nie była bajka Stali

– Dziękujemy Wam za wsparcie dzisiaj, przez całą jesień tego sezonu Fortuna 1 Liga oraz we wszystkich meczach w 2023 roku! – tak rzeszowski klub podsumował w mediach społecznościowych występ w Tychach, załączając to zdjęcie. (Fot. FB Stal Rzeszów)

W minorowych nastrojach wracali do Rzeszowa z Tychów piłkarze Stali. Podopieczni Marka Zuba po raz kolejny w tym sezonie musieli uznać wyższość GKS-u. Biało-niebiescy przezimują okres przerwy w rozgrywkach na 12. miejscu.

FORTUNA I LIGA

– Zacznę może nietypowo. Nie wiem, kto pisze scenariusze dla GKS-u Tychy odnośnie do spotkań ze Stalą Rzeszów, ale w każdym razie to nie jest nasza bajka – nie dowierzał na pomeczowej konferencji prasowej Marek Zub.

Szybko stracona bramka ustawiła mecz

Jego zawodnicy, podobnie jak w Rzeszowie bardzo szybko stracili bramkę, po której nie byli w stanie się podnieść.

– Jak zawsze taki gol w dużym stopniu ustawia mecz i uważam, że tak było tym razem – zauważył.

– Szczególnie trudno było się z tego udźwignąć, zważywszy na aurę, mam tu na myśli warunki boiskowe, które rzeczywiście w naszym przypadku nie były atutem – mówił opiekun stalowców.

Przyjezdni, mimo że z biegiem czasu zaczęli przeważać, nie byli w stanie poważnie zagrozić tyskiej obronie. Na nieszczęście gości, po jednej z ich lepszych akacji, kiedy przedostali się w pole bramkowe rywala, ten wybił piłkę, a następnie przeprowadził kontrę, która pogrążyła „Żurawi”.

– Mimo że mieliśmy optyczną przewagę, to jednak zbyt mało stworzyliśmy klarownych sytuacji, żeby można było zdobyć wyrównującą bramkę. Do tego dążyliśmy, a w konsekwencji podejmując ryzyko, straciliśmy drugą. Bardzo żałujemy kolejnego meczu, w którym nie musieliśmy przegrać – podsumował Marek Zub.

GKS TYCHY – STAL RZESZÓW 2-0 (1-0)

1-0 Rumin (2.), 2-0 Dijakovic (86.)

GKS: Kikolski – Machowski (46. Połap), Tecław (89. Mystkowski), Nedić, Budnicki, Dijakovic, Rumin (76. Szpakowski), Wojtuszek (69. Bieroński), Żytek, Radecki (76. Mikita), Śpiączka

STAL RZ: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Oleksy, Simcak (55. Diaz) Łyczko (75. Prokić), Łysiak (87. Salamon), Kądziołka (74. Danielewicz), Wachowiak, Thill, Da Silva

Sędziował Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki: Machowski, Bieroński – Šimčák, Łysiak, Thill. Widzów 3288.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin