Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Ty też możesz zagrać na PGE Narodowym! Trwają zapisy do Pucharu Tymbarku

Najlepsze drużyny turnieju tradycyjnie zagrają na PGE Narodowym w Warszawie (Fot. Materiały prasowe Pucharu Tymbarku)

Finał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku. To właśnie w nim swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (PSG), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Właśnie ruszyły zapisy do kolejnej edycji największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci.

PUCHAR TYMBARKU

– Jesteśmy dumni, że z roku na rok poziom turnieju wchodzi na coraz wyższy poziom, a rozgrywki zyskują większą popularność wśród dzieci, kibiców i trenerów. Obecnie przygotowujemy się do kolejnej edycji turnieju i mamy nadzieję, że jeszcze większa liczba dzieci odważy się sięgnąć po marzenia. Wierzymy, że – podobnie jak w poprzednich edycjach – dużą część uczestników będą stanowiły dziewczynki. Znamy historię z tego roku, gdy jedna z piłkarek zmobilizowała koleżanki z klasy do udziału w turnieju – liczymy, że w XXIV edycji Pucharu Tymbarku takich sytuacji będzie jeszcze więcej – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. Piłkarstwa Amatorskiego.

– Puchar Tymbarku to przede wszystkim świetna zabawa dla każdego miłośnika piłki nożnej oraz możliwość rozegrania meczu na Stadionie Narodowym. Dla młodych piłkarek i piłkarzy to również idealna okazja do pokazania talentu przed trenerami kadr młodzieżowych i powołanie na zgrupowanie, a kilka lat później do pierwszej reprezentacji. Puchar Tymbarku może być pierwszym krokiem w karierze zawodowego piłkarza – dodaje z kolei Adam Buksa, reprezentant Polski i były uczestnik Pucharu Tymbarku.

Każdy ma równe szanse

Co istotne, aby wziąć udział w turnieju, nie trzeba regularnie trenować, wystarczy zaangażowanie oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Nie ma znaczenia, czy zawodnicy pochodzą z dużego miasta, czy małej wsi – w Pucharze Tymbarku każdy ma równe szanse.

Potwierdzają to wyniki zeszłorocznej edycji, kiedy do Finału Ogólnopolskiego zakwalifikowało się wiele drużyn z mniejszych miejscowości. Wśród nich zwycięzca w kategorii U-12 dziewcząt – zespół ze Szkoły Podstawowej w Krasnem (województwo podkarpackie).

– Wierzymy, że w tym roku w Pucharze weźmie udział jeszcze większa liczba szkół, a wiosną boiska zapełnią się pasjonatami piłki nożnej – mówi Adam Kaźmierczak, który dodaje:

– Tym bardziej, że w tym roku po raz drugi będziemy przyznawać również specjalne nagrody w każdym województwie dla szkół z największą liczbą drużyn, które wzięły udział w turnieju.

– Sport i edukacja to najlepsze inwestycje w przyszłość, kształtują nasz charakter i kompetencje. Dlatego w naszych działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności angażujemy się właśnie w te obszary. Jesteśmy sponsorem generalnym Pucharu Tymbarku już od ponad 17 lat – dodaje Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

– To projekt, który przekłada się na pozytywne efekty społeczne i sportowe. Mam nadzieję, że rozpoczynająca się właśnie XXIV edycja Pucharu Tymbarku przyciągnie jeszcze więcej drużyn i szkół. Historia turnieju pokazuje, że warto, bo korzyści z udziału w rozgrywkach płyną do dzieci, nauczycieli, szkół i rodziców – uzupełnia Krzysztof Pawiński.

Jedną z nagród w Pucharze Tymbarku jest możliwość obejrzenia na żywo meczu reprezentacji Polski i spotkania się z jej piłkarzami (Fot. Materiały prasowe Pucharu Tymbarku).

Wielki finał w Warszawie

Jak co roku, drużyny zmierzą się najpierw na poziomie gminnym, powiatowym, a także wojewódzkim, by następnie powalczyć o nagrodę główną w wielkim finale, który tradycyjnie odbędzie się na największym stadionie w kraju – PGE Narodowym.

Pierwsze dwa etapy zostaną zrealizowane w marcu i kwietniu przyszłego, a 16 finałów wojewódzkich zostanie przeprowadzonych w maju.

Jak w poprzednich edycjach, rywalizacja drużyn w kategorii U-8 zakończy się na etapie wojewódzkim, natomiast starsi zawodnicy zmierzą się w czerwcu w finale ogólnopolskim w Warszawie.

Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody.

Finaliści nie tylko zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski, ale również będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry narodowej.

Dodatkowo, nagrody i medale przewidziane są również na wcześniejszych etapach rozgrywek. Co więcej, w tegorocznej edycji drużyny będą mogły również wykazać się kreatywnością i wziąć udział w konkursach na najlepszą nazwę i logotyp drużyny.

Od XXIII edycji Pucharu Tymbarku przyznawane są również nagrody specjalne dla szkół w postaci sprzętu sportowego. W każdym województwie zwycięża jedna szkoła, reprezentowana w turnieju przez największą liczbę drużyn.

Jak zgłosić drużynę?

Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 r. Do udziału mogą zgłosić się drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (rocznik 2016 i 2017), U-10 (rocznik 2014 i 2015) oraz U-12 (rocznik 2012 i 2013).

Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Fot. Materiały prasowe Pucharu Tymbarku

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin