Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Magda Kubas, siatkarka zespołu z Rzeszowa: Rysicom zabrakło pazura

Magda Kubas, libero PGE Rysic stwierdza, że w meczu z ekipą z Bielska-Białej zabrakło werwy. (Fot. TAURON Liga)

ROZMOWA Z MAGDĄ KUBAS, LIBERO PGE RYSIC RZESZÓW

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

– To ważne spotkanie z punktu widzenia układu tabeli TAURON Ligi przegrywacie z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Białą 1-3, a rywalki wskakują na drugą pozycję.

– Przygotowywałyśmy się, że to będzie ciężkie spotkanie, ale zawodniczki z Bielska nie dały się złamać w swoim bardzo dobrym elemencie, którym był blok-obrona. Wydaje mi się, że nam zabrakło werwy, którą rywalki miały od początku do końca. Być może w tym trzecim secie Bielsko trochę odpuściło, ale powróciło jak feniks z popiołów i wydaje mi się, że tego nam po prostu zabrakło.

– W tym spotkaniu rywalki chyba mocniej i skuteczniej atakowały, współpraca bloku z obroną również była mocno zauważalna. U was ta gra była zupełnie inna, jak to mówią kibice, było to „klepanie” piłki…

– Rysicom zabrakło dziś pazura, że tak powiem. Zdecydowanie nie zawalczyłyśmy. Na pewno chciałyśmy i robiłyśmy co mogłyśmy, ale jednak zabrakło nam werwy i właśnie tego pazura, a jest to bardzo ważne w siatkówce. Dosyć często właśnie ten aspekt potrafi zaważyć na losach meczu.

Wirusy, urazy…

– Ciężko się chyba tym usprawiedliwiać, ale nie jest tajemnicą, że w zespole ostatnio pojawiało się sporo chorób i różnych urazów…

– Dokładnie, jest też po prostu teraz taki sezon na to, że każdy łapie jakiś katar, czy wirus i tak dalej. Nie ukrywam, w ostatnim czasie było dużo chorób, ale wydaje mi się, że to nie powinno też zaważyć na naszej grze. Mamy bardzo równy zespół, więc nieważne kto gra, powinno być równo.

– Czy po tej porażce są powody do niepokoju u kibiców w kontekście kolejnych meczów?

– Teraz oprócz tego Pucharu Polski, który mamy do rozegrania z Chemikiem, czekają nas mecze, w których możemy się odkuć, czyli spotkania z Tarnowem i Mielcem. Czyścimy głowy po tej porażce i myślimy o następnych spotkaniach.

Siatkarki z Rzeszowa w najbliższy poniedziałek czeka ćwierćfinał TAURON Pucharu Polski z Grupą Azoty Chemikiem Police. (Fot. TAURON Liga)

– W poniedziałek zagracie ćwierćfinał TAURON Pucharu Polski z Grupą Azoty Chemikiem Police. Stawką jest awans do Final Four, ale z taką grą jak w meczu z Bielskiem trudno będzie coś ugrać…

– Nie ma co się zamartwiać po tym meczu, wydaje mi się, że po prostu już wszystkie dziewczyny bierze zmęczenie. Dopiero co wróciłyśmy z Turcji i myślę, że zwyczajnie potrzebujemy chwili przerwy, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza i wrócić jeszcze silniejsze.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin