Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 17 maja 2024

Knudsen nowym zawodnikiem Texom Stali Rzeszów

Jesper Knudsen – nowy młodzieżowiec Texom Stali Rzeszów (Fot. Texom Stal Rzeszów)

19-letni duński młodzieżowiec, Jesper Knudsen został nowym zawodnikiem Texom Stali Rzeszów. To czwarty żużlowiec, który zasili szeregi beniaminka I ligi.

W minionym sezonie Knudsen bronił barw drużyny Ultrapur Start Gniezno. Wystąpił w 12 meczach i 36 biegach, w których wraz z bonusami zdobył 43 pkt. Dało mu to średnią biegową 1,194.

Duńczyk z dobrej strony pokazał się m.in. w finale 2. Ligi Żużlowej z udziałem klubów z Rzeszowa i Gniezna. W pierwszym meczu w Gnieźnie, który Texom Stal wygrała 52-38 zdobył on dla gnieźnian 7 punktów (3,1,3). Z kolei w rewanżu na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie, gdzie gospodarze wygrali 57-32, zapisał na swoim koncie 6 „oczek” i bonus (1,2,1*,1,1).

Knudsen w rzeszowskiej drużynie będzie startował na pozycji U24. Przypomnijmy, że już wcześniej ekipę ze stolicy Podkarpacia zasilił inny Duńczyk, Nicki Pedersen oraz dwaj młodzieżowcy: Wiktor Rafalski i Jakub Poczta.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin