REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 21 września 2023

Wieża widokowa w Pruchniku zamknięta do odwołania

Wieża widokowa w Pruchniku
Wieży widokowa w Pruchniku została zamknięta. Turyści czekają na jak najszybsze jej wyremontowanie. (Fot. Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku)

Do odwołanie nieczynna będzie wieża widokowa w Pruchniku. Obiekt bowiem wymaga gruntownego remontu. To dlatego, że jeszcze w czerwcu zawaliły się schody.

Wtedy strażacy z OSP je zabezpieczyli. Wieża w Pruchniku jest drewniana, drewno jest w gorszym stanie i odnowa jest konieczna, mimo że budowla była konserwowana dwa lata temu.  Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika chce, żeby wieża miałaby też konstrukcję stalową. Użytkowanie obiektu miałoby być przywrócone jeszcze w tym sezonie.

Wieża to świetne miejsce turystyczne. Wybudowano ją na wysokości 406 m n.p.m. w południowej części Pruchnika, na terenie przysiółka Korzenie. Konstrukcja ma 18 metrów i wspiera się na 8 słupach. Na wysokości 13 metrów jest taras widokowy. Widać z niego Pruchnik, Pogórze Dynowskie, a nawet Jarosław. 

Pomysły na wakacyjną wycieczkę:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Okładka (jedynka) dziennika Super Nowości wydanie 20 - 21 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin