Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Terrell Gomez nowym koszykarzem Sokoła Łańcut

Terrell Gomez w sobotę zadebiutuje w barwach ekipy z Łańcuta (Fot. FB Muszynianka Domelo Sokół Łańcut)

25-letni Terrell Gomez został nowym rozgrywającym Muszynianki Domelo Sokoła Łańcut. Mierzący 173 cm Amerykanin zastąpi swojego rodaka Corey’a Sandersa, z którym po pozytywny teście antydopingowym rozwiązano kontrakt.

ORLEN BASKET LIGA

Gomez w NCAA przez trzy lata grał w zespole uczelni Cal State Northridge, a później przeniósł się do San Diego State. Następnie kontynuował karierę w Europie.

Na początku grał dla Final Spor Genclik w Turcji, a później przeniósł się do JDA Dijon (występy również w Lidze Mistrzów). Sezon 2022/23 spędził w II lidze francuskiej w Saint-Quentin Basketball.

Ten sezon zaczął w Veolia Hamburg Towers

Obecne rozgrywki Gomez rozpoczął w Veolia Hamburg Towers, gdzie występuje reprezentant Polski Aleksander Dziewa.

Wystąpił w 5 meczach EuroCup zdobywając średnio 5,6 pkt i notując dwie asysty. Trafiał 36 procent rzutów z gry (w tym 30 procent prób za trzy punkty). W niemieckiej Bundeslidze zagrała tylko w dwóch meczach (śr. 5 pkt).

Gomez w barwach ekipy z Łąncuta zadebiutuje w sobotnim meczu w Sopocie z Treflem.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin