REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Resovia nie zatopiła Arki. Przegrała 8. raz w tym sezonie


Kamil Mazek wrócił do pierwszego składu Resovii, ale nie zdołał pomóc drużynie w osiągnięciu korzystnego rezultatu. (Fot. Wit Hadło)

Resovia, tak jak w poprzednim sezonie, tak i obecnie nie potrafi znaleźć sposobu na Arkę Gdynia. „Pasiaki” przegrały arcyważne spotkanie, a w klubie z Wyspiańskiego jest coraz gorzej.

FORTUNA I LIGA

Po wysokiej porażce w Krakowie z miejscową Wisłą każdy z graczy Mirosława Hajdy chciał się zrehabilitować. Porażka nie wchodziła w rachubę, ale rzeszowianie nie mieli też przed sobą zwykłej przeszkody. Do stolicy Podkarpacia zawitała bowiem Arka Gdynia, która traciła do – premiowanej awansem lokaty – raptem 2 „oczka”, a dodatkowo miała za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu, w których nie straciła ani jednej bramki.

Wyższa kultura gry

I faktycznie przyjezdni byli dużo lepiej zorganizowanym zespołem niż gospodarze. Wyższa kultura gry w operowaniu piłką czy konstruowane akcje zwiastowały, że gdynianie mogą być nie do uchwycenia dla biało-czerwonych.

Zawodnicy Wojciecha Łobodzińskiego udokumentowali swoją przewagę po błędzie rzeszowskiej defensywy, a prowadzenie gościom zapewnił Sebastian Milewski. Na szczęście Resovia zdołała się otrząsnąć . Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Bartłomiej Ciepiela i z bliska zdobył swoją premierową bramkę w klubie z Wyspiańskiego 22.

Mimo wyrównania „Pasiaki” nie poszły za ciosem, co 5 minut po zmianie stron wykorzystali „arkowcy”.

Olaf Kobacki otrzymał mierzone, dłuższe podanie za plecy obrońców, nie dał się dogonić i w pojedynku sam na sam z Michałem Gliwą trafił w okienko.

Co ciekawe, ten sam piłkarz skierował futbolówkę do siatki tuż po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, lecz jego gol anulował VAR, dopatrując się minimalnej pozycji spalonej.

Defensywa nie do przejścia

Od momentu drugiej bramki Arka się cofnęła, ustawiając się do gry z kontrataku. Podopieczni Mirosława Hajdy w żaden sposób nie potrafili się jednak przebić przez szczelną gdyńską defensywę i musieli pogodzić się z 8. porażką w sezonie.

RESOVIA – ARKA GDYNIA 1-2 (1-1)

0-1 Milewski (18.), 1-1 Ciepiela (26.), 1-2 Kobacki (50.)

RESOVIA: Gliwa – Zastawnyj, Osyra, Chuchro, Adamski (12. Tomal), Mazek (63. Eizenchart), Mikulec (73. Wasiluk), Kanach, Łyszczarz (73. Urynowicz), Ibe-Torti, Ciepiela (63. Górski)

ARKA: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny, Borecki, Milewski (86. Bednarski), Adamczyk, Skóra (77. Predenkiewicz), Kobacki (77. Lipkowski), Czubak (90. Wilczyński)

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Adamski, Chuchro – Milewski, Dobrotka.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin