REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

„Czarne Koszule” na drodze Stali Rzeszów. Czy biało-niebiescy je spiorą?

Stal prezentuje ostatnio wysoką formę i regularnie punktuje. Czy dobrą passę rzeszowianie podtrzymają w stolicy? (Fot. Archiwum)

Naładowana najlepszym meczem w sezonie Stal Rzeszów chce iść za ciosem i przywieźć komplet punktów ze stolicy, gdzie w piątek zagra z Polonią Warszawa.

FORTUNA I LIGA

Podopieczni Marka Zuba zmierzą się z beniaminkiem, Polonią Warszawa. Popularne „Czarne Koszule” to kawal historii w polskim futbolu, który po cichu marzy o powrocie do ekstraklasy. Mecz przy Konwiktorskiej to także okazja do wspomnień dla trenera „Żurawi”.

W szatni stalowców jest coraz weselej

Nie ma się co dziwić, skoro biało-niebiescy mają za sobą dwa zwycięstwa z wyżej notowanymi rywalami – Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i Górnikiem Łęczna.

– Pojawia się więcej uśmiechów, energii, czy to przed zajęciami, czy w trakcie – streszcza trener Marek Zub.

Tak dobra atmosfera może tylko pomóc w przygotowaniach do starcia z Polonią. 2-krotny mistrz Polski notuje spory progres po latach gry na niższych szczeblach.

Poloniści, gdy w 2013 roku nie otrzymali licencji na kontynuowanie gry w ekstraklasie, zostali zdegradowani do IV ligi, skąd ze zmiennym powodzeniem pokonywali kolejne poziomy.

Bez wątpienia ostatnie dwa lata to najlepszy okres w klubie z Konwiktorskiej. Warszawianie najpierw nie mieli sobie równych w III lidze, a kolejno wygrali również rozgrywki II-ligowe.

Polonia radzi sobie przeciętnie

Na zapleczu elity na razie nie zachwycają. Polonia Warszawa plasuje się na 13. miejscu, trwoniąc zwłaszcza punkty w meczach domowych.

Na własnym stadionie ekipa ze stolicy zdobyła raptem 4 pkt, pokonując tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała. Postawę „Czarnych Koszul” analizuje opiekun biało-niebieskich.

– Grają bardzo stabilnie, jeśli chodzi o schemat, ustawienie, w którym trener stara się funkcjonować drobnymi zmianami. Opierają się w zasadzie na polskich piłkarzach Jest to również drużyna oparta na zestawieniu, w jakim wywalczyła awans – mówi coach Stali Rzeszów.

Jego zdaniem Polonia nie będzie chciała oddać pola gry jego piłkarzom i sama postara się narzucić własne warunki.

Co ciekawe, trener rzeszowian będzie miał w piątek okazję do wielu wspomnień. Po pierwsze, stawi się na stadionie, gdzie kiedyś grał i pracował w roli trenera, będąc asystentem Krzysztofa Chrobaka i Jacka Zielińskiego.

– Sentyment jest. Dzięki Polonii jako trener po raz pierwszy dotknąłem ekstraklasy. Byłem w tym klubie trzy razy. Najpierw łącząc obowiązki piłkarza i asystenta, a kolejno jako II trener – opowiada.

Starzy znajomi na trenerskich ławkach

Ponadto obecny szkoleniowiec polonistów, Rafał Smalec, to były podopieczny Marka Zuba, za czasów, kiedy ten 21 lat temu prowadził Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

– Obserwuję go. Grając w piłkę, miał cechy przywódcze, zarówno na boisku, jak i w szatni – mówi o swoim dawnym bramkarzu sternik „Żurawi”.

POLONIA WARSZAWA – STAL RZESZÓW

PIĄTEK, GODZ. 18

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin